United vs Porto: Oceny pomeczowe

» 8 kwietnia 2009, 10:14 - Autor: Biafra - źródło: MEN
Przedstawiamy oceny Manchester Evening News po zremisowanym 2:2 meczu z Porto. Najwyższą notę w zespole Manchesteru United otrzymał najwaleczniejszy zawodnik United - Wayne Rooney.
» Bohaterowie wczorajszego spotkania Rooney i Tevez
Van der Sar – mógł się zachować nieco lepiej przy bramkach, jednak przez cały mecz wykonał dobrą robotę ratując United od sromotnej porażki. Ocena: 7

Evra – Nie można tak często zapędzać się do przodu, jeśli gra się z takim przeciwnikiem jak Porto, który od razu wyprowadza kontrę. Ocena: 6

Vidic – Obrona United wyglądała dzięki niemu znacznie lepiej, niż w meczu z Villą, jednak nie można liczyć na to, że Serb zneutralizuje całe zagrożenie. Ocena: 6

Evans – Koszmarny początek. Jego błędy w ciągu czterech pierwszych minut meczu skończyły się źle dla United. Ocena: 5

O’Shea – Znacznie więcej razy z przodu niż Evra, widać było, że chce coś zdziałać. Bardzo waleczny. Ocena: 7

Fletcher – Najlepszy pomocnik United w meczu z Porto. Nie bał się podjąć walkę z Portugalczykami, jednak nie zawsze przynosiło to dobre efekty. Ocena: 7

Carrick – W ostatnich tygodniach angielski pomocnik nie potrafi znaleźć formy. Podawał niecelnie, nie wykazał się swoim znakomitym przeglądem gry co bardzo przydałoby się United. Ocena: 6

Scholes – United rozpaczliwie potrzebowało kogoś, kto wreszcie celnie poda, ale nawet doświadczony Paul nie był w stanie uspokoić gry United. Ocena: 6

Park – Co chwilę stwarzał zagrożenie na połowie przeciwnika, jednak stanowczo za mało dośrodkowywał. W drugiej połowie zmusił Heltona do interwencji. Ocena: 6

Ronaldo – Zmarnował wiele okazji. Częściej leżał na ziemi starając się wymusić faul, niż zagrażał bramce przeciwnika. Lepiej w drugiej połowie, lecz nie porywająco. Ocena: 6

Rooney – Wykazał się sprytem przy pierwszej bramce dla United i grał jak na wysuniętego napastnika przystało. Cudowna asysta przy golu Teveza. Ocena: 8

Zmiany

Giggs (Park 59’) – Ożywił grę United. Ocena: 7

Tevez (Scholes 72’) – Był bliski zostania bohaterem spotkania. Ocena: 7

Neville (Evans 72’) – Wykonał więcej ofensywnych akcji przez 18 minut, niż reszta obrońców przez cały mecz. Ocena: 7

Po meczu z Porto Ferguson wskazuje błędy
Kolejny obrońca wypada z gry

Komentarze (19)

Petrozza52: O'Shea moim, jak i większości zdaniem za wysoko oceniony. To samo Neville, prawie każda jego próba dośrodkowania była blokowana przez obrońców, więc co to wnosi? Reszta... niech będzie.
» 8 kwietnia 2009, 22:18 #12
Drenus: Prawa obrona? Do tej czwórki dorzucam Simpsona. Za 1-2 sezony razem z Rafaelem będą pewnie stanowić o sile naszej bocznej obrony.
Co do meczu... no, nie jest ciekawie, to my w Porto będziemy musieli się odkryć i strzelić o 1 bramkę więcej ;]
Pozdrawiam, wierni po porażce....... i remisie? :P
» 8 kwietnia 2009, 16:19 #11
Steckov: Hehe najlepsze w tych ocenach jest to, że ktoś gani Evrę za to, że się zapędzał, a chwali O'Shea, że częściej grał z przodu niż Evra. Paradoksalna ocena.
» 8 kwietnia 2009, 16:12 #10
ManUtdFun: Ja tu nie chce nokogo oceniać bo nie oglądałem meczu ale mam nadzieje że w rewanżowym meczu każdy będfzie miał przynajmniej "8" :)
» 8 kwietnia 2009, 15:44 #9
ravli: Nie opowiadaj ze Rafael, Brown, Neville no i ten O'Shey to goście lepsi np od Alvesa z barcelony? Rafael moze byc dobrym zawodnikiem ale narazie trzeba jeszcze poczekac niestety :/ Neville to z miesiąca na miesiąc gra coraz słabiej. O'Shit to nigdy nie grał dobrze. Brown mi sie podobał w poprzednim sezonie ale teraz kontuzja i nie gra wcale :/ Czyli nie mamy narazie żadnego BARDZO DOBREGO prawego obrońcy i tyle w temacie.
» 8 kwietnia 2009, 13:39 #8
Steckov: O'Shea powinien dostać 5, a nie 7. Mam pytanie: kiedy wraca Brown bądź Rafael, bo nigdzie nie mogę się doszukać? Wie ktoś coś może?
» 8 kwietnia 2009, 13:12 #7
bartek812: Prawą obronę mamy dobrą, tylko wszyscy muszą być zdrowi - Rafael, Brown, Neville no i ten O'Shey który zagrał jeden z najgorszych meczów w karierze......
» 8 kwietnia 2009, 13:01 #6
ravli: Ja dalej nie potrafie zrozumieć Fergusona dlaczego wystawia O'Shita do gry :/ Tyle wydajemy kasy na kupowanie graczy typu nani, tosic i po co skoro nie graja? Dlaczego nie kupić prawego obrońcy? Chyba najsłabiej obsadzona pozycja w united! Szanuje Fergusona ale jak dla mnie to na starośc podejmuje bardzo dziwne decyzje :/ Jednym napastnikiem u siebie no rozpacz! Co my to jesteśmy FC Sarajewo zeby grać jednym napastnikiem u siebie? Co do ocen to bez komentarza. O'Shit 7? Bez jaj ludzie!
» 8 kwietnia 2009, 12:05 #5
RapGame: za co o'shit dostal 7??!! ja sie pytam. przeciez ten czlowiek to drewno samo w sobie... nie daje sobie rady z zadnym obroncom i czesto wypracowuje akcje przeciwnikowi! ja bym mu dał NAJWYZEJ 4....
» 8 kwietnia 2009, 11:47 #4
JakubT: Genesis-z Romą po pierwszym meczu 1/4 mieliśmy kłopot nie rok, a dwa lata temu-wygrali z nami 2:1, w rewanżu dostali pamiętne 7:1 :)
Z tym, że rewanż był na Old Trafford...a teraz będziemy się męczyć na wyjeździe...trzeba to koniecznie wygrać-mam nadzieję że do składu wróci Rio bo O'Shea i Neville na środku nie dają rady, a Evans chyba się poczuł zbyt pewnie! Nie rozumiem czemu wczoraj się odsunął przed strzałem Rodriqueza pozwalając mu na strzelenie bramki!
Oby gotowy do gry był także Berbatov
» 8 kwietnia 2009, 11:21 #3
mmmmmlody: nie ma to jak racjonalnie uzasadnic ocene. Manchester Evening News mi zaimponowalo ;)
"Evra – Nie można tak często zapędzać się do przodu, jeśli gra się z takim przeciwnikiem jak Porto"
"O’Shea – Znacznie więcej razy z przodu niż Evra, widać było, że chce coś zdziałać. "
"Neville – Wykonał więcej ofensywnych akcji przez 18 minut, niż reszta obrońców przez cały mecz."
» 8 kwietnia 2009, 10:35 #2
plinert: cóz, oceny nie moga byc wysokie bo i mecz był slaby. kilka rzeczy jest napewno do zmian przed rewanzem, ale i meczem ligowym.
» 8 kwietnia 2009, 10:34 #1