Fabio bohaterem rezerw

» 16 marca 2009, 19:00 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Rezerwy Manchesteru United rozbiły Rochdale 4:1 i awansowały do półfinału rozgrywek o Lancashire Senior Cup. Hat-tricka strzelił Fabio.
» Manchester United jest na dobrej drodze obrony Lancashire Senior Cup
Trzy bramki Brazylijczyka oraz jedno trafienie Darrny’ego Welbecka wystarczyły, aby pozbawić Rochdale wszelkich złudzeń. Dorobek Fabio mógłby być większy, gdyby nie przestrzelony rzut karny. Dla gospodarzy honorowego gola zdobył Joe Reidy.

Mecz na Spotland początkowo toczył się w leniwym tempie. Wynik meczu otworzyli gospodarzy, kiedy to Reidy głową pokonał Zielera. Po tej bramce na boisku rządzili już tylko podopieczni Ole Gunnara Solskjaera.

Najpierw w 21. minucie Fabio popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego, a pięć minut później dał swojej drużynie prowadzenie, wykańczając podanie od Rodrigo Possebona.

W drugiej połowie Fabio jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. Brazylijczyk dobił strzał Olivera Gilla. Wynik na 4:1 ustalił Danny Welbeck.

United: Zieler; Eckersley, C Evans, Gill, Derbyshire; Eikrem, Possebon, Bryan, Fabio; Welbeck, Macheda.