Wielki Sam wściekły na Webba

» 22 lutego 2009, 13:17 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Menadżer Blackburn Rovers, Sam Allardyce, nie krył swojej złości po sobotnim meczu na Old Trafford. Angielski szkoleniowiec jest wściekły na sędziego, że ten nie podyktował dla jego zespołu karnego.
» Sam Allardyce
Przy stanie 2:1 dla „Czerwonych Diabłów” w polu karnym gospodarzy upadł Morten Gamst Pedersen. Norweg był powstrzymywany przez Rafaela, ale Howard Webb nie dopatrzył się nieprzepisowej gry Brazylijczyka. Po końcowym gwizdku sir Alex Ferguson zarzucił Pedersenowi próbę wymuszenia karnego.

- W tej sytuacji mam inne zdanie niż sir Alex – przyznał Allardyce. – Niestety większość zespołów nie dostałaby na Old Trafford karnego w tej sytuacji. Nie był to ewidentny karny, ale Pedersen był przytrzymywany.

Allardyce nie chciał komentować zajścia z 56. minuty, kiedy to Cristiano Ronaldo kopnął Davida Dunna, mając już na koncie żółtą kartkę. Cztery minuty później Portugalczyk zdobył zwycięską bramkę. – Trzeba o to zapytać Howarda Webba – krótko stwierdził menadżer Blackburn.