Copa America dla Brazylii!

» 16 lipca 2007, 14:57 - Autor: VanTheMan - źródło: wlasne
Kibice piłki nożnej na całym świecie przecierali oczy ze zdumienia. Brazylia, skazywana na porażkę w meczu finałowym turnieju Copa America, łatwo rozprawiła się w finale z odwiecznym rywalem, Argentyną. Popularni "Albicelestes" zachwycali wszystkich łatwością z jaką rozprawiali się z rywalami w drodze do finałowego spotkania. Piłkarze tacy jak Riquelme czy Messi byli na ustach niejednego kibica. Jednak to Canarinhos mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa 3-0, pomimo tego, że mieli problemy z wyjściem z grupy, a do półfinału awansowali po wygranej w rzutach karnych nad Urugwajem.
» Anderson mógł świętować zdobycie Copa America!
Dla nas, kibiców Manchesteru United najważniejsze jest jednak, że nowy nabytek klubu - Anderson odebrał złoty medal za zwycięstwo swojej reprezentacji w tym turnieju. Trener Canarinhos, Dunga nie zdecydował się na wprowadzenie "Czerwonego Diabła" w meczu finałowym. Jednak po końcowym gwizdku Anderson dołączył do swoich rodaków i rozpoczął wielkie świętowanie.

Jednak po drugiej stronie boiska znaleĽli się z kolei nasz obrońca, Gabriel Heinze i główny cel transferowy klubu, Carlos Tevez. Oboje byli bardzo rozczarowani finałowym rezultatem, podobnie jak ich partnerzy z drużyny.

Już w 4 minucie strzelanie dla Brazylijczyków rozpoczął Julio Baptista. W 9 minucie odpowiedzieć starał się Juan Roman Riquelme, ale jego strzał trafił w słupek. Na 6 minut przed przerwą, wynik podwyższył samobójczym trafieniem Roberto Ayala, który również miał spory udział przy utracie bramki na początku spotkania. W 69 minucie wynik meczu ustalił gracz Sevilli, Daniel Alves, który wykończył kontratak swojego zespołu.

Większość chwalonych przez cały turniej zawodników reprezentacji Argentyny zagrała słabe zawody. Jedynie Lionel Messi momentami starał się poderwać partnerów do ataku, ale napastnicy nie potrafili skutecznie wykorzystać jego dośrodkowań.

Argentyna straciła tym samym szansę na zdobycie po raz piętnasty Pucharu Ameryki Południowej. Z kolei Brazylijczycy po raz ósmy w historii zwyciężyli w tych rozgrywkach. Ponadto napastnik tej reprezentacji - Robinho, został królem strzelców turnieju.