Włosi wygrali, czerwień Rossiego

» 22 czerwca 2007, 15:56 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Giuseppe Rossi został ukarany przez arbitra czerwoną kartką w meczu pomiędzy reprezentacjami Włoch i Portugalii do 21 lat. Warto zaznaczyć, że spotkanie było bardzo ważne dla obydwu drużyn, ponieważ stawką był awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Pekinie.
» Manchester United
W spotkaniu dobrze zaprezentował się Giuseppe Rossi, który już na samym początku mógł zapewnić prowadzenie Italii, kiedy to sprytnie minął trzech obrońców portugalskich i strzelił w stronę bramki, lecz nie był w stanie wykończyć akcji golem, bowiem bramkarz rywali, Paulo Ribeiro zainterweniował bardzo dobrze.

20-letni Włoch w pierwszej połowie spotkania został ukarany żółtą kartką przez sędziego Stéphane'a Lannoya, po tym jak sfaulował Silvestre'a Varela. W 74 minucie arbiter po raz drugi ukarał Rossiego znów kartonikiem o żółtym kolorze. W konsekwencji swoich czynów Giuseppe musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki otrzymanej w wyniku dotychczas zgromadzonych kartek, tym samym osłabiając reprezentację Włoch.

Nowy nabytek Manchesteru United, Nani na murawie przebywał również od samego początku meczu, w którym miał dwie korzystne sytuacje na pokonanie golkipera z Włoch, jednak jego strzały okazały się nieskuteczne.

Po 90 minutach regulaminowego czasu gry, na tablicy wyników było 0:0. Doszło więc do dogrywki, w której także nie padła żadna bramka. Zgodnie z zasadami ustalonymi na spotkanie kwalifikacyjne o przyszłoroczne Igrzyska w Pekinie, rozegrano serię rzutów karnych, po której zwycięsko wyszła ekipa Włoch, wygrywając 4:3. W serii strzałów z jedenastki, bramkę udało się zdobyć Naniemu.