Diabły na wypożyczeniach

» 24 października 2006, 13:52 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Ten weekend był bardzo udany dla piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United bramkarzy – każdy z nich zachował czyste konto. Niestety, przykro zakończyła się przygoda Adama Eckersleya z Brondby.
» Manchester United
Tim Howard pomógł Evertonowi Liverpool wygrać z Sheffield United, mimo że na boisku pojawił się z gorączką.

„Wspaniale wybronił jedną piłkę w pierwszej połowie, ale tak gra przez cały sezon. Jest fantastycznym bramkarzem i jednym z najlepszych w Premiership” – skomentował występ Howarda jego kapitan, a zarazem kolega z drużyny i były gracz United – Phil Neville.

Wspomniana wyżej obrona strzału Colina-Kazim Richardsa była wydarzeniem wieczoru, ale amerykański bramkarz musiał się też sporo napracować, by nie przepuścić strzałów kolejnego byłego Diabła – Danny’ego Webbera.

Ben Foster również był w centrum akcji na The Valley. Pomógł drużynie „Os” zdobyć bardzo potrzebny jeden punkt. W pierwszej połowie zaliczył trzy dobre interwencje, powstrzymując dwukrotnie Andy’ego Reida i raz Jerome’a Thomasa.

Fraizer Campbell, Darron Gibson, Danny Simpson i Johny Evans – to gracze wypożyczeni do Royal Antwerp, którzy zapewnili swojej drużynie zwycięstwo 4-1 nad Sporting Lokeren. Wszyscy wyszli w podstawowej jedenastce, a Darron Gibson został zmieniony w 81. minucie meczu – minutę po tym, jak Campbell zdobył gola.

Chris Eagles zagrał w meczu NEC Nijmegen z Vitesse Arnhem. NEC wygrało 1-0, a gdy Eagles schodził z boiska w 81. minucie, na tablicy wciąż widniał wynik 0-0. Dzięki bramce z rzutu karnego, NEC wzniosło się o jedno miejsce w tabeli Eiredivisie.

Glasgow Rangers pokonali St Mirren 3-2, ale ani Phil Bardsley, ani Lee Martin nie znaleĽli się nawet na ławce rezerwowych „The Gers”. Rangers pokonali ostatnio Livorno w Pucharze UEFA. Bardsley poprzysiągł sobie walkę o miejsce w składzie po nieporozumieniu na treningu z Thomasem Buffelem.

Giuseppe Rossi przesiedział przegrany 0-1 po bramce Yakubu mecz Middlesborough-Newcastle. Po tym meczu Newcastle dzieli tylko dwa miejsca i dwa punkty od strefy spadkowej.

Gerard Pique był kolejnym niewykorzystanym rezerwowym, podczas gdy jego Real Zaragoza pokonał 2-1 Real Betis Sewilla i wspiął się na szóste miejsce w tabeli Primera Division.

Wypożyczenie Adama Eckersleya do Brondby Kopenhaga już się skończyło. Obrońca powrócił na Old Trafford, ponieważ zerwał ścięgno udowe.