U-18: Stoke 0:3 United

» 24 października 2006, 11:36 - Autor: JoJo - źródło: wlasne
Piłkarze Akademii Manchesteru United do lat 18 w imponujący sposób pokonali w wyjazdowym spotkaniu zespół Stoke, aż 3-0. Spotkanie to odbyło się na Britannia Stadium
» Manchester United
Paul McGuinness pokazał się w tym spotkaniu z naprawdę, bardzo dobrej strony. Widać, że ogranie w Rezerwach daje naprawdę dużo, o czy mogliśmy przekonać się kilka dni temu.

Ciekawostką jest fakt, że aż 3 zawodników z wyjściowego ustawienia Stoke występowało już w podstawowym składzie tego zespołu. Doświadczenie to jednak nie pomogło, a kolejne 3 punkty powędrowały na konto zbyt silnych rywali z Manchesteru.

W pierwszej połowie jednak to gospodarze byli stroną przeważającą. Trzy dogodne sytuacje Toma Thorley’a napędziły strachu zawodnikom United, ale na całe szczęście, piłkarz Stoke nie potrafił zamienić ich na bramki.

Koniec pierwszej połowy to odpowiedĽ zawodników Czerwonych Diabłów. Pomocnik Danny Drinkwater podał piłkę do Norwega - Magnusa Eikrema, a ten pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. United schodziło do szatni z jedno-bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się trochę niemrawo. Zarówno jedni, jak i drudzy nie stwarzali sytuacji podbramkowych.

Po godzinie gry, bardzo mocnym uderzeniem popisał się Hewson i dał tym samym dwu-bramkowe prowadzenie przyjezdnym. W końcówce spotkania, Brandy zdobył w tym sezonie dziesiątego gola i tym samym przypieczętował zwycięstwo United.

W ostatnim czasie, forma podopiecznych McGuinness jest naprawdę bardzo dobra. Zawodnicy ci jak na razie zdobyli 16 z 21 możliwych punktów. Trzymajmy kciuki za naszych ulubieńców w kolejnych pojedynkach i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej!