Forlan strzela; Urugwaj zwycięża

» 11 lipca 2004, 09:24 - Autor: gosc - źródło: wlasne
W odbywającym się w Peru Copa America trwa druga kolejka rozgrywek grupowych, dziś grała Grupa B. Swoje mecze rozgrywały zespoły Urugwaju z Ekwadorem a także Meksyku i Argentyny.
» Manchester United
Najbardziej niespodziewanym wynikiem dnia jest z pewnością porażka faworyzowanej Argentyny z Meksykiem 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa dla reprezentacji Meksyku zdobył w 9 minucie Ramon Morales, po fenomenalnie wykonanym rzucie wolnym. Cały mecz zagrał argentyński obrońca MU Gabriel Heinze. Argentyna w pierwszym meczu 'rozniosła' Ekwador 6:1 i urosła do głównego faworyta turnieju. Być może to, że poczuli się zbyt pewnie przyczyniło się do dzisiejszej porażki, która w perspektywie meczu z Urugwajem może znacznie utrudnić Argentynie awans do dalszej fazy turnieju.

Urugwaj po pierwszym zremisowanym z Meksykiem meczu 2:2 dziś pokonał Ekwador 2:1 i przewodzi w Grupie B. Konto bramkowe otworzył w 61 minucie pięknym strzałem z dystansu Diego Forlan. Napastnik Manchesteru United zdobył swoją pierwszą bramkę w tegorocznych rozgrywkach Copa America. Ekwador nie poddał się i doprowadził do remisu w 73 minucie, strzelcem bramki był Salas. Urugwaj przeważał w tym meczu i udokumentował to Bueno zdobywając bramkę na 2:1 w 78 minucie meczu.

W następnej ostatniej kolejce Argentynę czeka ciężki mecz z Urugwajem, Meksyk zaś zagra z wydaje się najsłabszym zespołem tej grupy Ekwadorem. Sytuacja w grupie jest dość jasna. Urugwaj i Meksyk mają po 4 punkty, Argentyna 3 a Ekwador 0 punktów. Pierwsze miejsce dzięki lepszemu stosunkowi bramek zajmuje Urugwaj.

Ostatnia kolejka, odbędzie się 14 lipca i zapowiada się ciekawie, szczególnie mecz Argentyny z Urugwajem, który będzie decydującym dla układu zespołów w tej grupie.