Zwycięska Akademia

» 16 października 2006, 18:21 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Zawodnicy uczęszczający do akademii United pokonali 4:2 rywala z Manchesteru – zespół City. Mecz odbył się w sobotę w ośrodku treningowym Czerwonych Diabłów w Carrington. Febian Brandy kontynuował swoją wspaniałą formę strzelecką, wbijając rywalom zza miedzy dwa gole. Po jednej bramce dołożył Danny Welbeck i Chris Fagan. To zwycięstwo na pewno podniosło morale w drużynie Paula McGuinnessa.
» Manchester United
Wynik spotkania już w dziesiątej minucie otworzył Febian Brandy strzałem z lewej nogi z okolicy szesnastego metra. PóĽniej zawodnik City - Gary Breen wyrównał wynik meczu po wspaniale wykonanym rzucie wolnym, pozostawiając w bramce bezradnego Bena Amosa. Danny Welbeck wyprowadził jednak znowu na prowadzenie United, jeszcze przed przerwą spotkania.

Napastnik ten ‘obronił’ także strzał z rzutu wolnego przez Magnusa Eikrem'a. Norweg trafił Welbecka prosto w twarz. Kilka sekund póĽniej Febian Brandy zdobył drugiego gola w tym spotkaniu. Fagan doskonale uruchomił Brandy’ego, dzięki czemu ten bez większych kłopotów pokonał bramkarza gości. United po 35 minutach meczu prowadziło 3:1.

Pierwszą połowę młodzieżowy zespół Manchesteru City rozegrał bardzo słabo. W drugiej odsłonie meczu przyjezdni dopiero się ożywili. W 51 minucie udokumentowali dobrą grę drugą już bramką strzeloną tym razem przez Cheda Evansa. Nie długo się z niej cieszyli, gdyż za minutę wynik spotkania na 4:2 podwyższył Chris Fagan.

Wspaniale rzut wolny wykonał Magnus Ekirem, doskonale zawiesił piłkę nad polem karny, z czego z łatwością skorzystał Fagan. Trzy punkty zgarnięte za zwycięstwo nad City zmniejszyło stratę United do tego właśnie zespołu już tylko do czterech oczek.

United: Amos, Derbyshire, Eckersley, Chester, Cathcart, Drinkwater, Eikrem (James, 79), Hewson, Welbeck, Brandy, Fagan.