„Klub jest zgniły od góry do dołu”. Butt ostro o Manchesterze United

» 30 grudnia 2025, 16:26 - Autor: matheo - źródło: FourFourTwo
Nicky Butt świętował z Manchesterem United wielkie sukcesy. Anglik nie może uwierzyć w to, co stało się z Czerwonymi Diabłami po odejściu sir Alexa Fergusona.
„Klub jest zgniły od góry do dołu”. Butt ostro o Manchesterze United
» Manchester United od 2013 roku próbuje wrócić na mistrzowski tron w Premier League | Fot. DevilPage.pl
Manchester United od 2013 roku bezskutecznie próbuje znaleźć godnego następcę legendarnego menadżera. Klub z Old Trafford już ponad dekadę czeka na tytuł mistrza Anglii i na razie nie zanosi się na to, aby sytuacja miała się szybko zmienić.

– Moim zdaniem fundamentalne jest to, że klub jest zgniły od góry do dołu – stwierdził Butt w rozmowie z magazynem FourFourTwo.

– Gdybyście sprowadzili sir Alexa Fergusona za najlepszych lat, to i tak nie byłby w stanie odwrócić tego od razu. Nadal wymagałoby to czasu. Gdyby za sterami był Pep Guardiola lub Juergen Klopp, to również by to nie zadziałało.

– Ostatecznie uważam, że piłkarze, których sprowadzamy i piłkarze, których możemy sprowadzić, nie są na poziomie, który kiedyś mieliśmy. Chodzi więc o zaakceptowanie faktu, że zajmie to 5-8 lat, zanim klub będzie walczył o zwycięstwo w Premier League.

– Ostatnie lata to był totalny chaos – podsumował Butt, który rozegrał w Manchesterze United 387 spotkań i zdobył z klubem m.in. osiem tytułów mistrza Anglii oraz Puchar Europy.


TAGI


« Poprzedni news
Będzie wielki powrót McTominaya do Manchester United?
Następny news »
Manchester United - Wolverhampton. Oficjalne składy. 19. kolejka Premier League

Najchętniej komentowane




Aby móc komentować newsy musisz być zalogowany!

Komentarze (7)


Radek555: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.12.2025 18:52

Crstiano mówił to lata temu i wypunktował problemy klubu konkretnie, dosadniej i znacznie lepiej. Tylko wtedy wszyscy woleli po nim jechać, niż go słuchać. Btw, Cristiano chciał do nas sprowadzić Enrique po Ole, bo on wiedział, jako wybitny piłkarz, że Enrique to znakomity trener, i znał Luisa z Hiszpanii jeszcze. I dziś widać, jaką robotę Luis zrobił i robi w PSG. Oczywiście przyjście Enrique do nas musiałoby się wiązać z totalną odnową wszystkiego w tym klubie, w tym, z super transferami, i temu klubowi na tamtym etapie na tym nie zależało, bo to byli wciąż tylko Glazerowie.

Ale to pokazuje, że Cristiano zawsze chciał dla tego klubu jak najlepiej, a dostawał w zamian tylko hejt i niezrozumienie.
» 30 grudnia 2025, 18:51 #7
Lyon17: Nie wierzę w to że Klopp czy Guardiola po Fergusononie nie pociągnęli by tego klubu w odpowiednim kierunku. Klopp stworzył Liverpool od początku i nie zgadzam się że potrzebował na to kilka lat jak pisali niektórzy bo jak pamiętam to w drugim sezonie już była LM a Guardiola w każdym klubie potrafi stworzyć drużynę na mistrzostwo. Na nowych piłkarzy nikt nie żałował pieniędzy więc większość naszych trenerów mogła tworzyć drożynę jaką im się podobało.
» 30 grudnia 2025, 16:42 #6
Spadkobierca: Można śmiało zakładać, że pokłóciliby się z zarządem i rzucili papierami pod koniec pierwszego okienka transferowego.
» 30 grudnia 2025, 17:19 #5
UnitedWeStand: @Lyon17
Raz, że Klopp w L'poolu miał Edwardsa, który mu zbudował zespół na postawie cyferek jak w Moneyball.
Dwa, że Guardiola w City miał ludzi z Barcelony, którzy zbudowali mu zespół i zresztą te same osoby dały mu również pierwszą pracę w trenerce.

Już to widzę jak jeden z drugim pracuje tutaj z Edziem, któremu wielokrotnie dostało się od Mourinho, ale zawsze możesz uważać iż trenerzy przychodzą i jak w grze wideo sobie sami robią transfery. Aby było śmieszniej to zarówno Pep jak i Jurgen nigdy nawet nie otarli się o taką władzę jaką w tym klubie miał ETH, który to sobie wetował wszelkie transfery oraz żądał aby negocjacje z innymi klubami przeprowadzała agencja piłkarska. Gdyby Niemiec albo Hiszpan mieli takie możliwości, to wielu piłkarzy na czele z Salahem nigdy by nie zagrała w Liverpoolu albo City, ale jedynie patusiarskie środowisko istniało w United.
» 30 grudnia 2025, 18:39 #4
GS8GS: Gdyby Ferguson rok wcześniej zapytał o Pepa. Jak mnie pamięc nie myli to jego w pierwszej kolejności zaproponował Ferguson, tylko hiszpan był już po słowie z Bayernem.
» 30 grudnia 2025, 19:10 #3
skowron32: Wkoncu jakaś legenda mówi otwarcie że klub jest zgniły...ale obrońcy z DP uważają, że jest wszystko wporzadku
» 30 grudnia 2025, 16:37 #2
Radek555: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.12.2025 18:48

W końcu? Cristiano to ci dosłownie powiedział lata temu, i to bardziej dosadnie, to go hejtowaliście na tej stronie za to. Cristiano nie tylko powiedział, słusznie, że ten klub stanął w czasie dekady temu, co go zszokowało po powrocie, ale on miał wielkie doświadczenie na faktycznie top poziomie i prawdziwą skalę porównawczą, po pobycie w Realu i Juve, co czyniło jego ocenę tym bardziej wiarygodną.

Dodatkowo, Cristiano w wywiadzie z Morganem wypunktował konkretnie w jakich działach są największe problemy: żałosny stan centrum danych, które gromadzą parametry fizyczne/fizjologiczne piłkarzy - a dziś w każdym top klubie takie centra są wręcz kosmiczne, opłakany stan centrum treningowego, zgniły zarząd - Cristiano otwarcie powiedział, że Glazerów United nie obchodzi i nie dbają o klub, a Cristiano był jedyną legendą, a zarazem wówczas wciąż grającym piłkarzem, który to powiedział wprost, co było bardzo ważne; dalej powiedział, że większość młodych, która wtedy była i powinna brać na siebie większość odpowiedzialności za jakość gry jest leniwa i nie zależy im tak na klubie i na grze... to się płaczki na niego też wtedy obraziły, a miał 100% racji! I wreszcie podsumował, że trzeba wszystko zaorać i zacząć od nowa, parafrazując w genialny sposób cytat z Picassa, w tym samym duchu co były słowa Rangnicka o 'operacji na otwartym sercu'.

Także nie udawajmy, że dopiero teraz legendy o tym mówią, bo mówiły już wcześniej, a wciąż aktywna zawodowo legenda, Cristiano, pierwszy to powiedział tak dosadnie i konkretnie. A był za to przez Was, na tej stronie, hejtowany. xD
» 30 grudnia 2025, 18:44 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.