Boruc: Byłem wściekły

» 14 września 2006, 11:53 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Wczorajsze spotkanie pomiędzy Manchesterem United, a Celticiem Glasgow zakończyło się zwycięstwem 'Czerwonych Diabłów' 3:2. Pomimo tego, że gospodarze stracili gola w 21 minucie spotkania, potrafili sie podnieść, aby ostatecznie pokonać Szkotów.
» Manchester United
Pierwszą bramkę dla United zdobył Louis Saha, który wykorzystał kontrowersyjny rzut karny przyznany za faul Artura Boruca na Ryanie Giggsie. Zdaniem polskiego bramkarza walijski skrzydłowy 'nurkował'.

"Nie było żadnego karnego byłem wściekły!"- Powiedział po meczu 26 - latek.

"Starałem się go nie dotykać, on zwyczajnie nurkował, a ja na to patrzyłem."

Bardzo szybko bo już w 30 minucie spotkania drugą bramkę strzelił Saha, który w dość szczęśliwych okolicznościach pokonał Boruca, jednak już kilka minut póĽniej goście wyrównali. Nakamura perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego i pokonał bezradnego Edwina van der Saara.

Piłkarze United zapewnili sobie zwycięstwo w 46 minucie spotkania. Już po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Ole Gunnar Solskjaer, który zastąpił Giggsa skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Louisa Sahy.

Pomimo licznych prób podwyższenia wyniku rezultat nie uległ zmianie. Artur Boruc bronił jak natchniony dając kolegom z drużyny nadzieję na jakąkolwiek zdobycz punktową, jednak Mistrzowie Szkocji wyraĽnie opadli z sił i nie byli w stanie zagrozić bramce Ediwna van der Saara.

Po pierwszej kolejce Manchester United jest liderem w swojej grupie z 3 pkt. Razem na drugim miejscu plasują się FC Kopenhaga i Benfica Lizbona. Portugalczycy nie potrafili pokonać Duńczyków na ich terenie, a mecz zakończył się wynikiem 0:0. Na ostatnim miejscu znajduje się Celtic Glasgow.