Oceny pomeczowe: Manchester United - Chelsea 4:1

» 25 maja 2023, 23:32 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United rozbił Chelsea (4:1) i zapewnił sobie miejsce w TOP 4 w Premier League w sezonie 2022/2023. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili użytkownicy DevilPage.pl i dziennikarze Manchester Evening News? Oto oceny za czwartkowe spotkanie.
» Marcus Rashford w sezonie 2022/2023 zdobył już 30 bramek dla Manchesteru United | Fot. Press Focus
David de Gea
Przed przerwą miał sporo pracy. Bramka Joao Felixa w końcówce odebrała mu kolejne czyste konto w tym sezonie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.72

Aaron Wan-Bissaka
Znów nieźle wyglądała jego współpraca z Antonym. Później było gorzej, a pozostawiona przez niego przestrzeń dała Chelsea dwie niezłe okazje.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.72

Raphael Varane
Zagrał na swoim typowym poziomie. Ani przez chwilę nie miał problemów, grając przeciwko drużynie bez klasowego napastnika.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.6

Victor Lindelöf
Na początku spotkania się poślizgnął, ale później było solidnie. Podłączył się do linii pomocy i wypracował dobrą okazję Fernandesowi, który trafił w spojenie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.03

Luke Shaw
Nie był to występ na poziomie, do którego nas przyzwyczaił. Zszedł w przerwie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.14

Casemiro
Strzelił pierwszego gola, a przy drugim zanotował kluczowe podanie. Kolejny znakomity występ przeciwko Chelsea.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 9

Christian Eriksen
Świetne dogranie piłki do Casemiro przy pierwszej bramce. Miał swoją okazję, ale futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił Kepa.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.95

Antony
Zszedł w pierwszej połowie po doznaniu poważnej kontuzji kostki. Przed zejściem był mocno zaangażowany w mecz.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.79

Bruno Fernandes
Trafił w poprzeczkę, a później miał kolejną niezłą okazję. Wywalczył rzut karny i pewnie go wykorzystał.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.71

Jadon Sancho
Jeden z najsłabszych w szeregach Manchesteru United. Tak było do czasu, aż świetną piłkę zagrał do niego Casemiro. W drugiej połowie zdecydowanie lepszy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.76

Anthony Martial
Podobnie jak w przypadku Sancho. Zdobył gola na 2:0. Jego dwa ostatnie gole to dołożenie nogi do pustej bramki.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.38