Anglia gromi, McClaren debiutuje!

» 17 sierpnia 2006, 11:49 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Steve McClaren zaliczył udany debiut w roli selekcjonera reprezentacji Anglii, podczas wczorajszej wygranej 4:0 nad Grecją. Mecz został rozegrany na stadionie Manchesteru - Old Trafford.
» Manchester United
Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a mecz zdominowali zawodnicy Chelsea Londyn - Frank Lampard i John Terry. Ten drugi otworzył wynik tego spotkania już w 14' minucie. Lampard nie pozostał jednak dłużny i 15 minut póĽniej zdobył bramkę na 2:0.

Kolejne gole zdobywał napastnik FC Liverpool - Peter Crouch. W 35' i 42' minucie pokonywał on bramkarza reprezentacji Grecji.

Zawodnicy United - Rio Ferdinand, Gary Neville i Kieran Richardson również wzięli udział w tym efektownym zwycięstwie. Rio rozegrał cały mecz, Neville został zmieniony po 78 minutach meczu. Richardson wszedł w ramach zmiany w 69' minucie.

Cała trójka musi pracować nad swoją kondycją, gdyż już w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany inaguracyjny mecz angielskiej Premiership. Manchester United zmierzy się z Fulham.

Wes Brown oraz Ben Foster nie weszli na boisko, nawet w ramach zmiany.

Owen Hergreaves, który wcześniej tego dnia wypowiedział się, że jego pragnieniem jest gra w Manchesterze United, również zrobił dobre wrażenie na selekcjonerze reprezentacji Anglii, który z pewnością doceni jego dobrą grę na pozycji defensywnego pomocnika.

Poza meczem Anglia-Grecja, zostało rozegranych także kilka innych spotkań w których udział wzięli gracze z Old Trafford. John O'Shea zagrał w meczu Irlandii z Holandią. Drużyna z Wysp Brytyskich została zrównana z ziemią przez reprezentantów Holandii.

W tym meczu dwie bramki strzelił Klaas Jan Huntelaar, był to jego debiut w zespole "Pomarańczowych". Dwa gole dorzucili Arjen Robben z Chelsea i Robin van Persie z Arsenalu. Liam Miller zagrał w ramach zmiany.