El. EURO 2024: Czerwona kartka Shawa, Kane pobił rekord Rooneya

» 24 marca 2023, 08:16 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Anglii zaczęła od zwycięstwa eliminacje do EURO 2024. Kadra Garetha Southgate’a w czwartkowy wieczór pokonała na wyjeździe Włochów 2:1.
» Harry Maguire zagrał z Włochami spotkanie w pełnym wymiarze czasowym | Fot. Press Focus
W kadrze Synów Albionu wystąpiło dwóch zawodników Manchesteru United – Luke Shaw i Harry Maguire. Pierwszy z nich nie będzie miło wspominał wizyty na Stadio Diego Armando Maradona. Shaw w drugiej połowie, w krótkim odstępie, obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. To oznacza, że defensora United zabraknie w niedzielnym starciu z Ukrainą na Wembley.

Choć Anglicy od 80 minuty grali w osłabieniu, to utrzymali korzystny wynik. W pierwszej połowie bramki dla Synów Albionu zdobyli Declan Rice i Harry Kane. Dla napastnika Tottenhamu było to już 54. trafienie w kadrze i został on tym samym najskuteczniejszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii. Snajper Tottenhamu wyprzedził Wayne’a Rooneya, który jeszcze do niedawna dzierżył ten zaszczyty tytuł.

Mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Harry Maguire. Kapitan Manchesteru United w drugiej połowie obejrzał żółtą kartkę.

W czwartek swój mecz eliminacyjny do EURO 2024 rozgrywała również reprezentacja Portugalii, która zmierzyła się z Liechtensteinem. Portugalczycy zanotowali wysokie zwycięstwo 4:0 dzięki bramkom Jaoa Cancelo, Bernardo Silvy i dwóm trafieniom Cristiano Ronaldo. Do 89. minuty na placu gry przebywał Bruno Fernandes, który został zmieniony przez Joao Mario. Diogo Dalot spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Towarzyskie zwycięstwo z reprezentacją Panamy (2:0) zanotowała Argentyna. W kadrze mistrzów świata na początku drugiej połowy pojawił się Lisandro Martinez. Defensor Manchesteru United zmienił Nicolasa Otamendiego.