Rashford: VAR znów mnie pokonał w tym sezonie

» 30 stycznia 2023, 16:40 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Marcus Rashford był o krok od pobicia historycznego rekordu Dennisa Violetta. Na drodze do szczęścia angielskiego skrzydłowego stanął VAR.
» Marcus Rashford zdobywał bramki w 9 meczach z rzędu na Old Trafford
Rashford miał szansę zostać pierwszym piłkarzem w historii Manchesteru United, który zdobywał bramki na Old Trafford w dziesięciu spotkaniach z rzędu. Licznik Anglika po spotkaniu z Reading (3:1) zatrzymał się jednak na dziewięciu trafieniach.

W 35. minucie sobotniego meczu Rashford trafił do siatki, zamykając dogranie Wouta Weghorsta na dalszym słupku bramki The Royals. Po chwili do akcji wkroczył jednak VAR, który anulował trafienie Anglika. Sędziowie uznali, że Weghorst w momencie zagrania Casemiro w pole karne był na pozycji spalonej. Choć decyzja była niezrozumiała, to werdyktu nie można było cofnąć.

Rashford plac gry opuścił w drugiej połowie i został zmieniony w 68. minucie. Erik ten Hag postanowił oszczędzić Anglika przed nadchodzącymi meczami Manchesteru United.

– VAR znów mnie pokonał. To już trzeci raz w tym sezonie – napisał Rashford w mediach społecznościowych.

– Pobicie rekordu w liczbie zdobytych bramek z rzędu na Old Trafford byłoby niesamowite, ale jestem dumny, że wyrównałem osiągnięcie Dennisa Violleta – dodał Anglik.

Rashford w sezonie 2022/2023 może pobić inne rekordy. W zasięgu Anglika jest jego najlepszy dorobek z sezonu 2019/2020, kiedy to wpisywał się na listę strzelców 22. razy. Rashy ma na swoim koncie 18 goli i przynajmniej 33 spotkania w tym sezonie, aby poprawić ten wynik. Trzymamy kciuki!