Ten Hag ocenił mecz z Crystal Palace: Przy 2:0 byłoby po zawodach

» 18 stycznia 2023, 23:43 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Erik ten Hag nie był zadowolony z postawy piłkarzy Manchesteru United w drugiej połowie meczu z Crystal Palace. Czerwone Diabły zremisowały na Selhurst Park 1:1.
» Erik ten Hag żałował, że Manchester United nie wywiózł trzech punktów z Londynu
Manchester United cenne trzy punkty wypuścił z rąk w doliczonym czasie gry drugiej połowie. Fantastyczną bramkę z rzutu wolnego strzelił Michael Olise. W pierwszej połowie dla Czerwonych Diabłów trafił Bruno Fernandes.

– Myślę, że kontrolowaliśmy mecz i strzeliliśmy ładną bramkę. Nie powiedziałbym, że to był występ na najwyższym poziomie, ale był dobry. Mieliśmy kontrolę. W drugą połowę trzeba było zainwestować więcej energii. Przy 2:0 byłoby po meczu – stwierdził Erik ten Hag w rozmowie ze Sky Sports.

– Jeśli tracisz bramkę na minutę czy dwie przed końcem, to jest trudno zareagować. Mieliśmy szanse, a konkretnie miał ją Casemiro. Musimy wyciągnąć wnioski i inwestować więcej sił w drugiego gola.

Ten Hag pytany o żółtą kartkę Casemiro, która wyklucza Brazylijczyka z meczu z Arsenalem, odpowiedział: – To była instynktowna reakcja. Nie trafił w piłkę. To dość oczywista sytuacja dla sędziego. Chciał powstrzymać rywala i taka była jego reakcja.

– Ostatnim razem pokonaliśmy Arsenal bez Casemiro, więc tym razem trzeba będzie zrobić to samo.

Menadżer Manchesteru United debiut Wouta Weghorsta ocenił następująco: – Myślę, że spisał się dość dobrze. Musi przyzwyczaić się do naszej gry. Nie zna jeszcze naszego stylu. Miał tylko krótką odprawę i ostatni trening. Żadnych meczów, dwa dni zajęć.