Oceny pomeczowe: Manchester United - Manchester City 2:1

» 14 stycznia 2023, 16:06 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał Manchester City (2:1) w 189. derbach Manchesteru. Spotkanie na Old Trafford dostarczyło kibicom sporych emocji. Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za sobotnie spotkanie.
» Bruno Fernandes w 78. minucie wyrównał stan rywalizacji w derbach Manchesteru
David de GeaDavid de Gea
W meczu z Manchesterem City musiał częściej korzystać z nóg niż z rąk. Nie miał szans przy bramce.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.04

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Kolejny solidny występ w defensywie. W ostatnim sezonie City go zdominowało, tym razem było inaczej.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.71

Raphael VaraneRaphael Varane
Uważnie pilnował Erlinga Haalanda, gdy ten schodził do środka. Dobra postawa w pojedynkach o górne piłki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.14

Luke ShawLuke Shaw
Erling Haaland nie sprawił mu dużych kłopotów. Ważna interwencja głową w końcówce spotkania.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.1

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Uzasadnił swoją obecność w wyjściowym składzie. Przy golu Jacka Grealisha zabrakło go na swojej pozycji.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.53

CasemiroCasemiro
Odgrywał nieco inną rolę z Christianem Eriksenem na pozycji numer 10. Nie był w stanie powstrzymać dośrodkowania De Bruyne do Grealisha. Zawzięty, gdy United bronili prowadzenia.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.99

FredFred
Szybko ograny przez De Bruyne, ale później wygrał dwa pojedynki z Belgiem, które rozgrzały publiczność. Kolejny dobry derbowy występ.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.79

Bruno FernandesBruno Fernandes
Strzelił obok słupka, gdy powinien trafić przynajmniej w bramkę. Zrehabilitował się przy wyrównującym golu, który odmienił mecz.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.26

Christian EriksenChristian Eriksen
Zagrał na pozycji numer 10, gdzie dobrze operował piłką, gdy miał ją przy nodze w pierwszej połowie. W drugiej połowie słabszy występ.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 7.04

Marcus RashfordMarcus Rashford
Miał dwie znakomite okazje w pierwszej połowie. Można powiedzieć, że zanotował „asystę” przy golu Bruno Fernandesa, choć nie dotknął piłki. Później trafił na 2:1.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.41

Anthony MartialAnthony Martial
Zirytował publiczność przynajmniej w dwóch sytuacjach. Zszedł w przerwie. Trudno powiedzieć, czy była to zmiana taktyczna czy podyktowana urazem.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 5.38

Zmiennicy:

AntonyAntony (za Martiala 46’)
Nie zrobił zbyt wiele.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.21

Alejandro GarnachoAlejandro Garnacho (za Eriksena 72’)
Dobra zmiana i asysta przy golu Rashforda.
MEN: 7 DevilPage.pl: 7.91

Harry MaguireHarry Maguire (za Rashforda 90’)
Wszedł w doliczonym czasie gry.
MEN: -/10 DevilPage.pl: 6.1

Lisandro MartinezLisandro Martinez (za Malacię 90’)
MEN: -/10 DevilPage.pl: 6.3

Scott McTominayScott McTominay (za Casemiro 90’)
MEN: -/10 DevilPage.pl: 6.15

Statystyki: Manchester United - Manchester City 2:1
Ten Hag o bramce Fernandesa: Rozumiem punkt widzenia drugiej strony

Komentarze (14)

EvilDevil: Martial mocno źle nie zagrał.. Mógł mieć nawet i 2 bramki, gdyby samolubny (po raz kolejny) Rashford podał mu piłkę:/ Słusznie zszedł, ale główna w tym wina Marcusa:/
» 15 stycznia 2023, 16:38 #13
Kuntakinte: Martial kolejny raz jest najsłabszym na boisku...
» 15 stycznia 2023, 13:25 #12
arecik: MEN za City
» 15 stycznia 2023, 09:35 #11
Oficer: Uwielbiam kiedy zawodnicy United rozgrywają takie spotkania. Nasi robili swoje mimo, że długimi fragmentami byliśmy zdominowani. Halland nie istniał w tym meczu. Mieli super posiadanie piłki a ich najlepszy napastnik( na świecie) był poza grą. Musiał się cofać po piłke na pozycje nr 6/8 żeby jej dotknąć;) mistrz ETH stawiając na Shawa na środku obrony to meeega odwaga. Jest Linde, Magłaja no i Martinez, są zdrowi a on stawia na bocznego obrońce w Derbach. To jest konkretna wizja a Shaw pokazał mega spokój i umiejętności. Dziś trudno wyróżnić jednego czy dwóch zawodników. Po wygranej w Derbach oceny są zbyt niskie, ja dałem dzisiaj wszystkim po 10! Odwracają karte historii znów na NASZĄ STRONE!!
» 15 stycznia 2023, 01:11 #10
JudoHonor: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2023 18:34

Moim zdaniem najgorszy znowu był martial - nasz atak powinien wyglądać tak;
Garnacho - Rasford - Antony
Może i ten antony nie odpalił, ale dajmy mu czas, dużo pracuje na boisku i potrafi zaskoczyć. Martial od lat drepta, ani strzału ani podania ani pressingu.
» 14 stycznia 2023, 18:34 #9
MikeMU: Nie rozumiem jak średnia na devil może być taka sama.dle Eriksena i Freda? Brazylijczyk schował do kieszeni KDB. W pojedynkę wygrał nam pierwsza połowę. No ale freda nie lubicie a dunczyka tak. Zero obiektynwksxk
» 14 stycznia 2023, 17:39 #8
awe: Tak schowal, ze w dugiej polowie gral co chcial i byla z tego asysta, gydyb nie wygrana nikt by z niego nie robil bohatera, ale fakt mial zagral dobry mecz.
» 14 stycznia 2023, 18:06 #7
MikeMU: Ale ja porównuje dwóch piłkarzy. Fred vs Eriksen. Ewidentnie Fred był lepszy tylko nie ma takiego hypu na niego jak na dubczyka i stąd te same oceny. Serio w tym meczu Fred był conajmniej dwie oceny lepszy.
» 14 stycznia 2023, 19:39 #6
sisinho: Eriksen powinien mieć co najmniej jedną asystę - setka Rashforda. Fakt jest że Fred zagrał dobry mecz ale duńczyk również.
» 14 stycznia 2023, 19:51 #5
awe: To jak tak patrze na te oceny DP to nizsza nota Martiala od Antonego to dla nieporozumienie.
» 14 stycznia 2023, 20:22 #4
Batigol222: Antony jak zwykle bezużyteczny, Casemiro zbyt często był ogrywany (De Bruyne, ze dwa razy Cancelo i jeszcze Grealish, po czym Fred musiał ratować kolegę faulem). Reszta na plus, zwłaszcza Varane, Shaw oraz Wan Bissaka. Btw, ciekawi mnie, kiedy w końcu Ten Hag uzna, że Garnacho jest po prostu lepszy, niż na farbowana podróbka Ronaldinho za 100 baniek?
» 14 stycznia 2023, 16:41 #3
karassas: Garnacho to lewoskrzydłowy a Antony prawoskrzydłowy. Więc to czy gra jeden nie ma wpływu na to czy gra drugi. Zresztą EtH mądrze robi, bo jednak mecz derbowy to inny poziom i łatwo spalić młodego zawodnika. wpuścił go na podmęczonego rywala żeby chłopak miał jak najłatwiejszą sytuację aby błyszczeć.
» 14 stycznia 2023, 18:02 #2
Krzybson: Dzisiaj nie było słabego punktu. Może antek nie dojechał jedynie
» 14 stycznia 2023, 16:31 #1