Oceny pomeczowe: Manchester United - Everton 3:1

» 6 stycznia 2023, 23:32 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United wygrał w piątkowy wieczór z Evertonem 3:1 i awansował do IV rundy Pucharu Anglii. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za pucharowe starcie na Old Trafford.
» David de Gea popełnił spory błąd przy bramce dla Evertonu
David de GeaDavid de Gea
Chyba uznał, że Neal Maupay wybije piłkę poza linię końcową i był zupełnie nieprzygotowany na to, co się wydarzyło przy bramce. Dobra interwencja po strzale Seamusa Colemana.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.4

Diogo DalotDiogo Dalot
Nie był w swojej optymalnej formie w pierwszym starcie po MŚ 2022. Nie popełnił natomiast wielu błędów.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.76

Raphael VaraneRaphael Varane
Zaprezentował efektowny drybling na połowie przeciwnika. Swoją grą pokazał, dlaczego jest pierwszym wyborem na pozycji środkowego obrońcy.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.06

Luke ShawLuke Shaw
Nie zagrał tak jak w spotkaniu z Nottingham Forest i Wolves na środku obrony. Momentami w szeregach United były zbyt duże przestrzenie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.83

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Nie oferował wiele w ofensywie i nie przekonywał do końca w defensywie. Powstrzymał atak Alexa Iwobiego, ale niestety Nigeryjczyk doznał przy okazji kontuzji.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.43

CasemiroCasemiro
Wieczór, w którym grał na ułamek swoich możliwości. Nie został upomniany kartką za cyniczny faul.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.57

Christian EriksenChristian Eriksen
Manchester United nie wykorzystywał go w pierwszej połowie. Przed przerwą zanotował groźny strzał. Najlepszy na boisku z piłką przy nodze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.34

AntonyAntony
Niechętnie używa prawej nogi, ale strzelił nią gola. Po bramce jego efektywność była minimalna.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.49

Bruno FernandesBruno Fernandes
Najbardziej widoczny w pierwszej połowie był wtedy, gdy dostał żółtą kartkę. Po przerwie zmusił Jordana Pickforda do interwencji.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.77

Marcus RashfordMarcus Rashford
Ładny atak na lewej stronie przy bramce Antony’ego. Po jego akcji piłkę do bramki wpakował Conor Coady. To dzięki niemu rozstrzygnęły się losy tego spotkania.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.34