Oceny pomeczowe: Wolverhampton - Manchester United 0:1

» 31 grudnia 2022, 16:11 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United wygrał z Wolverhampton (1:0) w swoim ostatnim meczu w 2022 roku. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za sobotnie spotkanie.
» Bramka Marcusa Rashforda dała cenne trzy punkty na Molineux Stadium
David de GeaDavid de Gea
Zanotował świetną paradę po strzale Rubena Nevesa z rzutu wolnego. Ważna interwencja w doliczonym czasie gry.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.62

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Forma prawego obrońcy Manchesteru United rośnie. Kolejny solidny występ w defensywie. W ataku nie był tak widoczny jak Tyrell Malacia.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.46

Raphael VaraneRaphael Varane
Dominował w pojedynkach powietrznych. Po raz kolejny pokazał swój autorytet i grę światowej klasy obrońcy.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.11

Luke ShawLuke Shaw
Musiał mierzyć się z Diego Costą, ale zdał ten test. Znów pokazał się z dobrej strony na środku obrony.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.22

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Wspierał ataki i zanotował dobre dośrodkowanie do Antony’ego, którego ten nie zamienił jednak na bramkę. Dotrzymywał kroku Adamie Traore.

Christian EriksenChristian Eriksen
Nie był bliski swojej najlepszej formy, dlatego w drugiej połowie został zmieniony przez Freda.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.36

CasemiroCasemiro
Poważniejszy test niż w meczu z Nottingham Forest. Tym razem jego wpływ na grę był ograniczony. Kilkukrotnie uciekł się do cynicznych fauli.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.22

AntonyAntony
Nie asekurował Aarona Wana-Bissaki. Zmarnował też dogodne sytuacje pod bramką Wolves.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.59

Bruno FernandesBruno Fernandes
Na peryferiach meczu. Nie miał wpływu na to spotkanie. Fatalny strzał z rzutu wolnego. Zapisał na swoim koncie asystę.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.11

Alejandro GarnachoAlejandro Garnacho
Po raz kolejny nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem przy stanie 0:0. Słono go to kosztowało i został zmieniony w przerwie
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 5.05

Anthony MartialAnthony Martial
Pokazał, dlaczego Manchester United potrzebuje nowej dziewiątki. Nie wykorzystał dogodnej sytuacji z bliskiej odległości.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.05

Zmiennicy:
Marcus RashfordMarcus Rashford (za Garnacho 46’)
Usiadł na ławce z powodów dyscyplinarnych. Z Rashfordem na boisku Manchester United był bardziej intensywny w atakach. Fantastyczna bramka. Druga została mu surowo anulowana.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.14

FredFred (za Eriksena 61’)
Wprowadził trochę werwy do linii pomocy United. Upomniany kartką.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.05

Donny van de BeekDonny van de Beek (za Martiala 81’)
Miał wejść przy stanie 0:0, ale pojawił się później. Nie trzymał równego poziomu.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.38

Anthony ElangaAnthony Elanga (za Antony’ego 90’)