Oceny pomeczowe: Manchester United - Nottingham Forest 3:0

» 27 grudnia 2022, 23:22 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United udanie wrócił do gry w Premier League po mundialowej przerwie. Czerwone Diabły pokonały Nottingham Forest 3:0. Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za wtorkowy mecz.
» Manchester United zainkasował komplet punktów w meczu 17. kolejki Premier League z Nottingham Forest
David de GeaDavid de Gea
W pierwszej połowie zanotował nietypową interwencję klatką piersiową. Podwójna parada w 71. minucie spotkania.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.2

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Kolejny przyzwoity występ. To był jego drugi mecz z rzędu w wyjściowej jedenastce. Wspierał ofensywnych graczy, ale brakowało mu ostatniego podania.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.05

Raphael VaraneRaphael Varane
Zasłużył na brawa od Erika ten Haga już w trzeciej minucie, gdy cofnął się po piłkę. Pełna klasa w meczu, który odbył się zaledwie 9 dni po finale MŚ.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.73

Luke ShawLuke Shaw
Zagrał na środku obrony, gdzie już wcześniej występował, ale zrobił to po raz pierwszy w takim zestawieniu. Wyglądał dobrze.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.05

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Miał pecha, że nie wpisał się na listę strzelców. Na początku drugiej połowy był nieuważny.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.44

CasemiroCasemiro
Wrócił do linii pomocy i defensywne akcje zamieniał w ataki. Kolejny dobry występ.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.15

Christian EriksenChristian Eriksen
Idealnie zagrał piłkę z rzutu rożnego do Marcusa Rashforda. Nie był to natomiast jego najlepszy występ.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.82

Bruno FernandesBruno Fernandes
Dość efektywny, próbował odcisnąć swój autorytet na tym spotkaniu. Wystawił piłkę jak na tacy do Antony’ego, a później do Anthony’ego Martiala.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.53

AntonyAntony
Nie wygląda na to, aby zaaklimatyzował się w Anglii po powrocie z mundialu. Często tracił piłkę. Zmarnował dobrą okazję w 56. minucie spotkania.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.38

Anthony MartialAnthony Martial
Strzelił dość szczęśliwie, bo Wayne Hennessey powinien odbić ten strzał. Dawał się często zaskakiwać, gdy Manchester United był w ostatnim sektorze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.76

Marcus RashfordMarcus Rashford
Świetne wykończył akcję bramkową, a następnie asystował przy golu Martiala. Widać pozytywna mowę ciała. Mógł mieć jeszcze jedno trafienie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.75