Wenger skrytykował 3 piłkarzy w derbach Manchesteru

» 3 października 2022, 09:46 - Autor: matheo - źródło: beIN Sports
Arsene Wenger był gościem telewizji beIN Sports przy okazji derbowego starcia Manchesteru United z Manchesterem City (3:6) na Etihad Stadium. Legendarny menadżer Arsenalu skrytykował trzech piłkarzy Czerwonych Diabłów po 188. derbach Manchesteru.
» Arsene Wenger krytycznie ocenił postawę Antony'ego w 188. derbach Manchesteru
Zawodnicy Manchesteru United nie będą miło wspominać niedzielnych derbów. Spotkanie rozstrzygnęło się jeszcze w pierwszej połowie. Manchester City z dużą łatwością strzelił cztery gole przed przerwą.

Arsene Wenger pytany o spotkanie na Etihad Stadium wskazał na trzy słabe ogniwa w szeregach Manchesteru United.

– Niewiarygodne dla mnie było to, jak słabo Manchester United bronił na flankach – stwierdził Wenger w studiu beIN Sports.

– Diogo Dalot złapał żółtą kartkę na początku, a Jadon Sancho i Antony w ogóle nie mieli wkładu w grę defensywną. Przez całą pierwszą połowę Manchester United miał problem na bokach obrony.

– Gdy odzyskiwali piłkę, to czułem, że ci piłkarze chcą przesadnie trzymać się planu gry. Zamierzali szybko wychodzić z atakami i tracili mnóstwo piłek. Nie mieli wystarczającego posiadania piłki.

– Manchester United nie grał na utrzymanie się przy piłce. Piłkarze próbowali jedynie szybkiego wychodzenia z kontratakami – dodał Wenger.