Ten Hag wyjaśnia, dlaczego nie wpuścił Cristiano Ronaldo

» 2 października 2022, 19:25 - Autor: matheo - źródło: Metro
Cristiano Ronaldo przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie z Manchesterem City (3:6) na Etihad Stadium. Erik ten Hag po końcowym gwizdku stwierdził, że nie wpuścił Portugalczyka na boisku ze względu na szacunek do jego kariery.
» Cristiano Ronaldo w meczu z Manchesterem City nie pojawił się na boisku ani na minutę
Manchester United doznał druzgocącej porażki z Manchesterem City. Czerwone Diabły po pierwszej połowie przegrywały już 0:4.

Ten Hag pytany po meczu, czy postrzega Cristiano Ronaldo jako swojego trzeciego napastnika, skoro nie wprowadził go na boisko w niedzielnym spotkaniu, odpowiedział: – Nie zrobiłem tego z szacunku dla Cristiano i jego wielkiej kariery.

– Inną sprawą, że przy takim wyniku mogłem wprowadzić Anthony’ego Martiala, który potrzebuje minut. Nie chcę natomiast tak stawiać sprawy.

Ten Hag nie uniknął również pytania o Casemiro, który znów był tylko rezerwowym. Holender mówi, że Brazylijczyk musi zapracować sobie na miejsce w wyjściowym składzie.

– Kiedy kupiliśmy Casemiro, to zaczęliśmy wygrywać. Chodzi o zespół, a zespół spisywał się dobrze. Tutaj nie chodzi o Casemiro, czy w tym przypadku Scotta McTominaya, który grał świetnie w drużynie. Mieliśmy dobrą serię – zauważył Ten Hag.

– Jestem przekonany, że Casemiro będzie dla nas ważnym piłkarzem i wkrótce znajdzie się w zespole. Musi to natomiast stać się naturalnie – dodał Holender.

Manchester United najbliższe spotkanie rozegra w czwartek. Czerwone Diabły zmierzą się z Omonią Nikozja w 3. kolejce Ligi Europy.

Ten Hag po derbach: Ten występ jest nie do zaakceptowania
Fernandes: Ten wynik nie może nas przybić

Komentarze (21)

rizx: To, że nie wyjdzie w podstawie było oczywiste, grał słabo, nie jest zgrany z drużyną, a Marcus właśnie został graczem miesiąca w lidze. Powiedzcie mi, jaki miało sens wpuszczanie go w drugiej połowie przy wyniku 4-0 czy 6-1?
» 2 października 2022, 23:32 #17
SzpakUtd: Rozpędź się, a ściana sama się znajdzie. Natomiast strzelam, że w tym konkretnym przypadku będzie to mało skuteczne.
» 3 października 2022, 01:10 #16
kamtor: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.10.2022 05:45

Porażka to jesteś ty Rosa
» 3 października 2022, 05:44 #15
Hawudepe: A kto daje coś drużynie na razie nikt
» 2 października 2022, 21:01 #14
pbskarpy: Czy może mu ktoś wytłumaczyć argumenty eth w sprawie CR? Po prostu nie kumam. No offence
» 2 października 2022, 20:54 #13
DevoMartinez: Nie było sensu go wpuszczac i pogłębiac jeszcze bardziej jego frustracji. Mecz i tak był nie do wygrania.
» 2 października 2022, 22:40 #12
pbskarpy: No to jeśli tak podchodzi do tego trener no to sza po ba.
» 2 października 2022, 23:00 #11
DevoMartinez: No ale przecież lepiej, że wpuścił Martiala. On ma szanse na gre w podstawie bo jest lepszy w grze piłka od naszego talentu Rashforda który poza szybkim biegnaniem niczego nowego nie dodał do swojego repertuaru. A Ronaldo po tym co odwalił w presezonie sam sobie zapracował na ławe.
» 2 października 2022, 23:14 #10
pbskarpy: Cr źle się zachował. Ale mi chodzi o trenera, który uważa że mecz nie był do wygrania.
» 2 października 2022, 23:33 #9
DevoMartinez: W 60 min wchodził Martial było 4-0 i chyba oczywiste było, że mecz nie jest do wygrania?
» 2 października 2022, 23:53 #8
Ta3k: pbskarpy, tak mecz był oczywiście do wygrania, bo Ronaldo jakby wszedł to by zrobił Lewandowskiego i strzelił 5 bramek w nawet nie 9 min, ale w 8. Weź Martial przynajmniej mógł pierwsze minuty rozegrać w sezonie, na które formą przed sezonem zdecydowanie zasłużył.
» 3 października 2022, 09:41 #7
4uKrychu: Jeżeli ktoś krytykuje ETH po tym meczu, to serio ma odklejkę. Facet powiedział praktycznie wszystko, co nie zagrało. To czy by zagrał Casemiro czy ktokolwiek inny, nie zmieniłoby nic, skoro wyszli przestraszeni. W 2 połowie piszecie, że City odpuściło, a ja widziałem jak zapierniczali i starali się. To jest chyba już taki stereotyp że najłatwiej jechać po managerze. Problem z zawodnikami i ich mentalnością jest od kilku sezonów, on to próbuje ogarnać i mówi o tym wprost. Wszystkie jego transfery, nowi piłkarze grają dobrze, przypadek ?
» 2 października 2022, 20:25 #6
MICHAEL: Skoro wyszli przestrzeni ( co zresztą bylo widać gołym okiem) to czyją to wina jak nie trenera?

Poza tym Ci jego nowi zawodnicy grają w kratkę, a nie dobrze....

Chcesz coś pisać, to pisz z sensem, a nie farmazony snarujesz jak większość tutaj
» 3 października 2022, 01:50 #5
KlejnotNilu: To niczyja wina MIchałku. Po prostu Man City budzi teraz taką grozę, że każdy wychodzi na mecze z nimi posrany ze strachu. Tak jak kiedyś przez meczami z MU SAF'a.
Nie ma w tym żadnej filozofii i nikt nie ponosi winy za to, że ma obsraną zbroje przed potężnym Man City. Tak już po prostu jest.
» 3 października 2022, 17:38 #4
Remix81: Dla dobra kariery Cristiano Ronaldo nie wpuścił go ponieważ wiedział, że nie będzie w stanie nic zrobić tylko będzie machał rękoma i nie da rady strzelić gola. Nie chciał, aby Krystynka skompromitowała się jeszcze bardziej niż do tej pory.
» 2 października 2022, 20:10 #3
tygrys26: A czym Ronaldo się skompromitował? Tym ze gra jako napastnik i raczej żyje z podan od kolegów którzy, sorki ale w tym momencie to są zwykłymi kopaczami? Prócz Eriksena nikt w środku pola nie ma pojęcia o rozgrywaniu akcji, Bruno po za samym początkiem w Unitednteraz aby macha rękoma i nic więcej. Skrzydła? Sancho i Rashford kopia się po czole, dzisiaj aby Anthony cos próbował pociągnąć.
I to na tyle. Ronaldo ma sobie wziąć piłkę od DDG przebiec całe boisko i strzelić bramkę? Najlepiej jeszcze z przewrotki...
Jakos w reprezentacji widacnu niego zaangażowanie na najwyższym poziomie jak wodzi ze obok ma Jotę czy kogoś na wysokim poziomie, aby u nas musi grać z miernotami na tą chwilę przy ich obecnej formie.
» 2 października 2022, 20:14 #2
zylkos1988: Tygrys powiedz mi, że jak Ronaldo grał w lidze Europy czy wchodzil w drugich połowach meczu to nie dostawał piłek ? Dostawał ich sporo, a że nic nie był w stanie wykorzystać to już tylko świadczy o tym na jakim jest obecnie poziomie....do tej pory mam przed oczami jego pojedynek biegowy z Kotchapem, gdzie swiezy Ronaldo daje się dogonić obrońcy Soto, który miał już w nogach 60 min meczu. Zrozum, że obecnie Ronaldo nie jest w stanie dać nic ekstra drużynie.
» 2 października 2022, 20:37 #1