Liga Narodów: Bramka Shawa w meczu z Niemcami

» 27 września 2022, 09:02 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Anglii zremisowała na Wembley z Niemcami 3:3. Na listę strzelców dla Synów Albionu wpisał się Luke Shaw.
» Luke Shaw wpisał się na listę strzelców w meczu z Niemcami
Spotkanie w Londynie miało szalony przebieg, a wszystkie gole padły w drugiej połowie. Najpierw do siatki Nicka Pope’a trafił Ilkay Gundogan, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Harry’ego Maguire’a na Jamalu Musiali. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Kai Havertz.

Anglicy wzięli się do pracy w 72. minucie. Marca-André ter Stegena strzałem z bliskiej odległości pokonał Luke Shaw. Nie minęły trzy minuty, a na tablicy świetlnej było już 2:2. Na listę strzelców wpisał się Mason Mount.

W 83. minucie prowadzenie Anglikom dał Harry Kane, który pewnie wykorzystał rzut karny. Synom Albionu nie udało się zgarnąć trzech punktów, bo w 87. minucie do remisu doprowadził Kai Havertz, który wykorzystał błąd Pope’a.

Anglicy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie w Lidze Narodów i w następnej edycji będą grać poziom niżej.

Portal WhoScored ocenił występ Luke’a Shawa na 7,6 pkt. Harry Maguire otrzymał notę 6,4 pkt. Obaj piłkarze rozegrali mecz w pełnym wymiarze czasowym.