Liga Narodów: Wielki mecz Dalota, swoje dołożyli też Fernandes i Ronaldo

» 24 września 2022, 22:52 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Diogo Dalot i Bruno Fernandes pokazali się ze znakomitej strony w meczu Ligi Narodów pomiędzy Portugalią a Czechami (4:0).
» Reprezentacja Portugalii w sobotę rozbiła Czechów 4:0
Sobotnie spotkanie w wyjściowym składzie Portugalczyków zaczęło trzech piłkarzy Manchesteru United – Diogo Dalot, Bruno Fernandes i Cristiano Ronaldo. Dość niespodziewanie to Dalot miał największe powody do zadowolenia.

Prawy obrońca Manchesteru United dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw otworzył wynik spotkania w 33. minucie, a po zmianie stron dorzucił drugiego gola, popisując się uderzeniem zza pola karnego. Przy tym trafieniu asystował mu Bruno Fernandes.

Fernandes na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, posyłając piłkę do siatki z bliskiej odległości. Czwartego gola dla Portugalczyków zdobył Diogo Jota. Asystę przy trafieniu piłkarza Liverpoolu zanotował Cristiano Ronaldo.

Napastnik Manchesteru United przebywał na placu gry do samego końca, choć w 13. minucie mocno ucierpiał w starciu o piłkę z Tomasem Vaclikiem.

Portugalia dzięki efektownej wygranej jest o krok wygrania swojej grupy i awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów.