Manchester United wygrywa z Celticiem!

» 27 lipca 2006, 00:01 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Paul Scholes był kapitanem dość młodego składu United na Celtic Park, gdzie Manchester United wygrał z Celticiem Glasgow 3-0.
» Manchester United
Menadżer Celticu, Gordon Strachan, zostawił poza składem pomocnika Stiliana Petrova, którego stara się pozyskać Portsmouth. W składzie wystąpili za to piłkarze nie dostający szans gry podczas sezonu.

Paul Scholes i Darren Fletcher tworzyli zgrany duet w środku pomocy United. Kontrolowani oni środek pola przez większość meczu.

W ósmej minucie spotkania strzał z 25 metrów Paula Scholesa został obroniony przez Artura Boruca. Jonathan Evans strzałem z woleja wysunął United na prowadzenie po tym, jak obrońcom the Hoops nie udało się przeciąć centry Kierana Richardsona.

Celtic nie grał najlepiej, ale w 25 minucie byli bliscy wyrównania, gdy Ben Foster obronił strzał Thompsona.

Chwilę póĽniej szansę na podwyższenie wyniku po fantastycznym dośrodkowaniu Martina miał Giuseppe Rossi, ale jego strzał głową przeleciał nad poprzeczką.

Gdy pomoc Celticu zaczęła przesuwać United do tyłu, Maciej Żurawski uruchomił Aidena McGeady'ego, który zmarnował najlepszą okazję Celtów w pierwszej połowie strzelając obok bramki z 12 metrów.

Celtic zaczął spotkanie z dwoma napastnikami podstawowego składu, Maciejem Żurawskim i Kennym Millerem, ale żaden z nich nie zagroził bramce United i zostali zdjęci w przerwie.

W 53 minucie na Celtic Park nastąpiła wrzawa, gdy na boisku pojawił się były pomocnik the Hoops - Liam Miller. Pozwoliło to Paulowi Scholesowi ruszyć bardziej do przodu.

Była gwiazda reprezentacji Anglii podwyższyła wynik na 2-0 w 60 minucie spotkania, po dośrodkowaniu Richardsona z rzutu wolnego na krótki słupek bramki Boruca.

Chwilę póĽniej, Derek Riordan strzelił z rzutu wolnego podkręconą piłkę, którą fantastycznie obronił Ben Foster.

Richardson znów był bliski zaliczenia asysty, ale strzał głową Paula McShane'a, który przed momentem pojawił się na boisku został wybroniony przez Artura Boruca. Richardson natychmiast posłał drugie dośrodkowanie, ale Paul Scholes strzelił głową za wysoko.

Boruc znów zaliczył fantastyczną interwencję, po strzale Rossiego z rzutu wolnego, ale nie udało mu się powstrzymać lekkiego strzału głową Scholesa w 84 minucie i Paul mógł się cieszyć z drugiej zdobytej przez siebie bramki.

Jeden z fanów Celtów nie wytrzymał i wybiegł na murawę, aby ukazać swą dezaprobatę.

Miller również miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał zmierzył obok bramki bronionej przez reprezentanta Polski.