Liga Narodów UEFA: Wyborna forma strzelecka Ronaldo, gol Elangi

» 5 czerwca 2022, 22:49 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki dla reprezentacji Portugalii w wygranym 4:0 meczu ze Szwajcarią w ramach Ligi Narodów UEFA.
» Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki w meczu ze Szwajcarią
Spotkanie z Helwetami w podstawowym składzie Portugalczyków zaczęło dwóch zawodników Manchesteru United – Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandes. Niedzielny wieczór miał jednak jednego bohatera i był nim CR7.

Ronaldo najpierw zanotował asystę przy trafieniu Williama Carvalho. Jeszcze przed przerwą napastnik Manchesteru United dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W obie akcje zaangażowany był też Bruno Fernandes.

Ronaldo na placu gry przebywał od pierwszej do ostatniej minuty. Fernandes zszedł z boiska w 67. minucie. Warto wspomnieć, że CR7 ma na swoim koncie już 117 bramek w reprezentacji Portugalii.

Portugalczyków w czerwcu czekają jeszcze dwa spotkania – z Czechami (9 czerwca) i Szwajcarią (12 czerwca).

Swojego pierwszego gola w reprezentacji Szwecji zdobył Anthony Elanga. Kadra Trzech Koron przegrała jednak z Norwegią (1:2). Elanga wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Skrzydłowy Manchesteru United przebywał na placu gry od 66. minuty.