Oceny pomeczowe: Manchester City vs Manchester United 4:1

» 6 marca 2022, 20:05 - Autor: matheo - źródło: MEN
Piłkarze Manchesteru United będą jak najszybciej chcieli zapomnieć o derbowym spotkaniu z Manchesterem City. Czerwone Diabły przegrały na Etihad Stadium aż 1:4. Jak występ piłkarzy Ralfa Rangnicka w 187. derbach Manchesteru ocenili użytkownicy DevilPage.pl i dziennikarze Manchester Evening News? Oto oceny za niedzielne spotkanie.
» Manchester United nie będzie miło wspominał derbowego starcia z Manchesterem City
David de GeaDavid de Gea
Miał pecha przy drugim golu Kevina De Bruyne, bo najpierw w świetnym stylu obronił strzał Phila Fodena. Koledzy zawiedli go też przy trzecim golu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.56

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Wybrany do składu, aby mierzyć się z szybkim Raheemem Sterlingiem. Anglik siedział jednak na ławce, a Manchester City dobrze bawił się na stronie Wana-Bissaki.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.09

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Zabrakło go na swojej pozycji przy pierwszym golu, dorzucił też swoje do drugiego. Nie było widać w jego grze autorytetu, choć City grało bez napastników.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.65

Harry MaguireHarry Maguire
Koledzy wpakowali go na minę przy drugiej bramce, a Foden ograł go z łatwością. Cyniczny faul na De Bruyne. Rykoszet przy trzeciej bramce.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 1.53

Alex TellesAlex Telles
Mahrez praktycznie nie sprawiał mu problemów, lecz gdy zaatakował, to trafił do siatki. W drugiej połowie miał więcej do roboty.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.93

FredFred
Wspierał intensywny pressing Manchesteru United i miał pozwolenie na ataki. Po przerwie nie zrobił praktycznie nic.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.58

Scott McTominayScott McTominay
Zabrakło mu szybkości przy pierwszym golu, nie wrócił za szybkimi graczami City. Często ginął na tle lepszych pomocników rywala. Brak wpływu na grę.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3

Jadon SanchoJadon Sancho
Strzelił świetnego gola i sprytnie wykorzystał Bruno Fernandesa jako zmyłkę. W drugiej połowie spokojny występ.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.37

Paul PogbaPaul Pogba
Skorzystał na przesunięciu go nieco wyżej. Świetnie zauważył Jadona Sancho przy golu. Po przerwie zniknął.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 2.56

Anthony ElangaAnthony Elanga
Żywiołowy w atakach, ale naiwny przy podaniu, które zaowocowało drugim golem dla City. Czasami zawodziło go podejmowanie decyzji.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.1

Bruno FernandesBruno Fernandes
Chciał być w grze, kreując sytuację czy zyskując rzuty wolne. Gdy City przejęło kontrolę, to był mocno zirytowany.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.51