Czerwone Diabły w reprezentacjach: Rekordowy hat-trick Cristiano Ronaldo

» 13 października 2021, 08:49 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Cristiano Ronaldo będzie miło wspominał mecz eliminacji MŚ 2022 z Luksemburgiem. Portugalia wygrała 5:0, a napastnik Manchesteru United zdobył trzy bramki.
» Cristiano Ronaldo we wtorek ustrzelił swojego 10. hat-tricka dla reprezentacji Portugalii
Dla Ronaldo był to już 58. hat-trick w jego karierze i 10. w barwach reprezentacji Portugalii. Pod względem hat-tricków 36-latek jest rekordzistą na arenie międzynarodowej.

Powody do zadowolenia miał również Bruno Fernandes. Portugalczyk trafił do siatki w 18. minucie, a w drugiej połowie asystował przy bramce Joao Palhinhi.

Cały mecz w reprezentacji Anglii rozegrał Luke Shaw. Synowie Albionu zremisowali na Wembley z Węgrami (1:1). Defensor Manchesteru United w pierwszej połowie meczu sprokurował rzut karny. Za faul w szesnastce obejrzał też żółtą kartkę.

Ze zwycięstwa we wtorkowy wieczór mógł cieszyć się Victor Lindelof. Szwecja pokonała Grecję (2:0) i w tabeli grupy B przeskoczyła Hiszpanię.

Mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał też Scott McTominay. Szkoci pokonali na wyjeździe Wyspy Owcze (1:0). Zwycięskiego gola w 86. minucie zdobył Lyndon Dykes.