Maguire po finale EURO 2020: Jesteśmy załamani

» 12 lipca 2021, 08:49 - Autor: matheo - źródło: tribalfootball.com
Harry Maguire nie krył swojego rozczarowania po finale EURO 2020. Anglicy przegrali z Włochami po emocjonującej serii rzutów karnych (2:3). W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.
» Harry Maguire nie krył swojego rozczarowania po finale EURO 2020
Maguire na EURO 2020 prezentował znakomitą formę. W niedzielnym konkursie jedenastek bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. Ostatecznie to Włosi zabrali do Rzymu Puchar Henriego Delaunaya.

– Jesteśmy załamani, rozczarowani, przybici, a chłopcy są zdruzgotani – stwierdził Maguire po ostatnim gwizdku na Wembley.

– Daliśmy z siebie wszystko. Widzieliście, że był to trochę ping pong. Nasza była pierwsza połowa, ich była druga. W dogrywce mogło to pójść w każdym kierunku.

– W drugiej połowie dogrywki udało nam się wrzucić wyższy bieg i wywrzeć na nich presję. To rozczarowujące, że o wszystkim decydowały rzuty karne. Nie po to przyjechaliśmy na ten stadion, aby przegrać mecz. Chcieliśmy zabrać trofeum do domu i to nam się nie udało – dodał Maguire.

Kapitan Manchesteru United po długim i wyczerpującym sezonie uda się teraz na zasłużony urlop. Anglik do treningów z pierwszym zespołem Czerwonych Diabłów ma wrócić na początku sierpnia.