EURO 2020: Gol Maguire’a, 2 asysty Shawa! Anglicy w półfinale ME!

» 3 lipca 2021, 23:14 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Anglii nie dała żadnych szans Ukrainie w ćwierćfinale EURO 2020 i zanotowała okazałe zwycięstwo 4:0. Spora w tym zasługa piłkarzy Manchesteru United.
» Luke Shaw i Harry Maguire spisali się znakomicie w meczu z Ukrainą
Kanonada na Stadionie Olimpijskim w Rzymie rozpoczęła się już w 4. minucie, kiedy to Harry Kane wykorzystał dobre podanie Raheema Sterlinga. Do przerwy kibice więcej bramek jednak nie oglądali.

Po przerwie Anglicy szybko podwyższyli na 2:0. Znakomite dośrodkowane z rzutu wolnego w pole karne zanotował Luke Shaw, a kapitalną główką w szesnastce Ukraińców popisał się Harry Maguire. Kilka minut później Shaw zapisał na swoim koncie kolejną asystę – tym razem dorzucił piłkę spod linii końcowej na głowę Harry’ego Kane’a.

Wynik spotkania w 63. minucie ustalił Jordan Henderson i przypieczętował awans Anglików do półfinału EURO 2020. Synowie Albionu w meczu o finał zmierzą się na Wembley z Danią (7 lipca o 21:00).

Harry Maguire w sobotę rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym, podobnie jak Jadon Sancho, który po EURO 2020 podpisze kontrakt z Manchesterem United. W 65. minucie boisko opuścił Luke Shaw. Gareth Southgate postanowił oszczędzać defensora Manchesteru United na kolejne spotkanie. W tym samym czasie Marcus Rashford zastąpił z ławki Raheema Sterlinga.

Manchester United, dzięki wygranej Anglików, będzie miał w półfinale EURO 2020 czterech przedstawicieli. Oprócz Synów Albionu do najlepszej czwórki turnieju z reprezentacją Hiszpanii awansował David de Gea.