U-18: Osiem bramek Manchesteru United na zakończenie sezonu

» 8 maja 2021, 14:45 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Middlesbrough zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 8:1. Gracze Neila Ryana zakończyli w ten sposób swoją kampanię ligową.
» Manchester United efektownie zakończył swój sezon ligowy
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po 4 zwycięstwach w 5 poprzednich kolejkach ligowych. Ekipa Boro w tym czasie zanotowała identyczny bilans.

Pierwsza znakomita szansa dla gości miała miejsce w 6. minucie gry. Groźny strzał oddał wówczas Pharrell Willis, lecz skuteczną interwencją opisał się Radek Vitek.

W odpowiedzi efektowną zespołową akcję United na bramkę niemal zamienił Dillon Hoogewerf.

Podopieczni Neila Ryana dopięli swego jeszcze w trakcie pierwszego kwadransa. Doskonałe podanie Álvaro Fernándeza do Isaka Hansena-Aarøena zakończyło się dograniem do Zidane'a Iqbala, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Drugiego gola dla gospodarzy w 33. minucie zdobył po strzale głową Dillon Hoogewerf. Hoogewerf jeszcze w pierwszej połowie wykorzystał zagranie Zidane'a Iqbala i podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:0.

Nadzieję gości na pozytywny wynik spotkania definitywnie rozwiała końcówka pierwszej części gry. Nieporadność Middlesbrough w wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki wykorzystał Charlie McNeill.

Mimo wysokiego prowadzenia, Manchester United nie zamierzał zwalniać tempa po zmianie stron. Już w 47. minucie hat-trick skompletował Dillon Hoogewerf.

Bramka pocieszenia dla ekipy Boro była efektem poważnego błędu Radka Vitka, z którego skorzystał Pharrell Willis.

Szóstego gola dla Czerwonych Diabłów z rzutu karnego strzelił McNeill. Angielski napastnik chwilę wcześniej został sfaulowany w polu karnym Boro.

McNeill nie zamierzał być gorszy od Dillona Hoogewerfa i również zaliczył hat-trick dokładając trzeciego gola w w 79. minucie rywalizacji.

Wynik meczu w 84. minucie płaskim uderzeniem ustalił Alejandro Garnacho.

Podopieczni Neila Ryana po odniesieniu zwycięstwa muszą oczekiwać do środy, by dowiedzieć się, czy zostaną mistrzami Anglii w swojej kategorii wiekowej. Wówczas swój mecz z Burnley rozegra Manchester City.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United – Middlesbrough 8:1 (4:0)
Bramki: Zidane Iqbal 12', Dillon Hoogewerf 33', 39', 47', Charlie McNeill 45', 66' (kar.), 79', Alejandro Garnacho 84' | Pharrell Willis 52'

Manchester United: Vitek - Wellens (Oyedele 58'), Bennett, Šviderský, Fernández (Jackson 71') - Iqbal, Savage - Forson, Hansen-Aarøen (Garnacho 59'), Hoogewerf - McNeill

Middlesbrough: Metcalfe - Simpson, Lindo (Nelson 50'), Beals, Collins (Howells 59') - Chiabi, Whelan (Hutchinson 70') - Doherty (Marshall 46'), Fenton-John, Willis - Stott