U-23: Małe derby Manchesteru zdecydowanie na korzyść City

» 16 kwietnia 2021, 21:59 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru City z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.
» Czerwone Diabły tym razem musiały uznać wyższość lokalnego rywala
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zaledwie 1 wygranej 5 poprzednich kolejkach ligowych. Ekipa The Citizens miała za sobą 4 triumfy oraz 1 remis.

Obywatele wyszli na prowadzenie jeszcze w trakcie trwania pierwszego kwadransa. Na listę strzelców wpisał się Samuel Edozie, który ukarał United za błąd w wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki.

Po przerwie fenomenalnym golem po strzale z dystansu popisał się Cole Palmer. Ten sam zawodnik ustalił wynik rywalizacji w 77. minucie meczu.

Była to 9. ligowa porażka rezerw Manchesteru United w sezonie 2020/2021. Podopieczni Neila Wooda po rozegraniu 21 kolejnej zajmują 9. miejsce w tabeli Premier League 2.