U-18: Efektowne zwycięstwo Manchesteru United nad Stoke

» 10 kwietnia 2021, 15:30 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Manchesteru United ze Stoke City w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 6:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Alejandro Garnacho (3), Isak Hansen-Aarøen, Omari Forson oraz Charlie McNeill.
» Manchester United efektownie odprawił z kwitkiem ekipę The Potters
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji w dobrych nastrojach, które były wynikiem 3 kolejnych ligowych wygranych. Ekipa The Potters miała za sobą 1 zwycięstwo w 4 poprzednich potyczkach.

Strzelanie goli w ośrodku treningowym klubu z Old Trafford rozpoczęło się już w 3. minucie meczu. Wówczas Alejandro Garnacho wykorzystał precyzyjne dogranie Charliego McNeilla z prawego skrzydła.

20 minut później Manchester United prowadził już 2:0. Tym razem bramkarza Stoke precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Isak Hansen-Aarøen.

Goście zdołali odpowiedzieć po upływie pół godziny gry. Futbolówkę do siatki United posłał Jai Verma.

Czerwone Diabły jeszcze przed przerwą strzeliły rywalom dwa kolejne gole. Pierwszy był dziełem Omariego Forsona, który posłał piłkę do siatki strzałem przy bliższym słupku.

Ostatnim akcentem pierwszej połowy była znakomita solowa akcja skutecznie wykończona przez Garnacho.

Po przerwie stojący w bramce Stoke City Xander Parke musiał jeszcze dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. W 65. minucie błąd w rozegraniu piłki przez gości wykorzystał Charlie McNeill.

Wynik spotkania ustalił Alejandro Garnacho, który skompletował hat-tricka w 72. minucie.

Gracze Neila Ryana umocnili się zatem na pierwszym miejscu w tabeli Premier League do lat 18. Kolejnym ligowym wyzwaniem United będzie konfrontacja z Newcastle United.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United – Stoke City 6:1 (4:1)
Bramki: Garnacho 3', 39', 71', Hansen-Aarøen 22', Forson 37', McNeill 65' | Verma 30'

Manchester United: Mee - Wellens, Bennett, Šviderský, Jurado (Murray 46') - Savage, Hansen-Aarøen - Hoogewerf (Gore 70'), Forson, Garnacho - McNeill

Stoke City: Parke - Curl (Lewis 52'), Okagbue, Nash, Grant (Waldo 77') - Cargill, Ireland - Fernandes, Verma, Knowles - Whaite (Malbon 77')