Reprezentacje: Zawieszenie Fernandesa, debiut Amada Diallo

» 28 marca 2021, 08:16 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Za nami kolejny dzień zmagań w ramach przerwy na mecze reprezentacji. Warto przyjrzeć się temu, jak w sobotę radzili sobie zawodnicy Manchesteru United.
» Donny van de Beek miał okazję ponownie nałożyć koszulkę reprezentacji Holandii
Najwięcej kontrowersji było związanych ze spotkaniem Serbii z Portugalią.

Goście już w 36. minucie prowadzili 2:0 za sprawą dwóch trafień Diogo Joty. Po przerwie Serbowie wyrównali dzięki bramkom Aleksandara Mitrovicia oraz Filipa Kosticia.

W końcówce piłkę do siatki posłał Cristiano Ronaldo, lecz sędziowie uznali, że futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej.

Bruno Fernandes, który spędził na placu gry 91 minut, zobaczył żółtą kartkę za faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu. Pomocnik Czerwonych Diabłów będzie tym samym zawieszony na wtorkową konfrontację z Luksemburgiem.

11 minut na boisku spędził za to Donny van de Beek. Holandia pokonała Łotwę w Amsterdamie 2:0.

Bramki do ekipy Oranje zdobyli Steven Berghuis oraz Luuk De Jong.

Pewne zwycięstwo w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki odniosło również Wybrzeże Kości Słoniowej.

W wygranej 3:0 swój udział mieli dwaj gracze United. Eric Bailly grał przez 66 minut, a swój debiut w reprezentacji zanotował Amad Diallo.

Walia pokonała 1:0 Meksyk w spotkaniu towarzyskim. 45 minut na placu gry spędził Dylan Levitt. W meczu nie wziął udziału Daniel James.