Czerwone Diabły w reprezentacjach: Anglicy gromią, 90 minut Lingarda

» 26 marca 2021, 09:05 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
W czwartek odbyły się kolejne mecze eliminacji do mistrzostw świata 2022. Na boisku pojawiło się kilku zawodników Manchesteru United.
» Jesse Lingard rozegrał mecz z San Marino w pełnym wymiarze czasowym
Efektowne zwycięstwo nad San Marino (5:0) zanotowała reprezentacja Anglii. W ekipie Synów Albionu spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Jesse Lingard. Dean Henderson, Harry Maguire i Luke Shaw cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Jesse Lingard w drugiej połowie zanotował asystę przy drugiej bramce Dominica Calverta-Lewina. Na listę strzelców w czwartkowy wieczór wpisali się także James Ward-Prowse, Raheem Sterling i Ollie Watkins.

Udany start eliminacji do MŚ 2022 zanotowali Szwedzi, którzy pokonali Gruzję 1:0. Victor Lindelof wystąpił na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Zwycięskiego gola dla kadry Trzech Koron zdobył Victor Claesson. Asystę przy tej bramce zanotował Zlatan Ibrahimović, dla którego był to pierwszy występ w kadrze od 2016 roku.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Hiszpanów przesiedział David de Gea. Zespół Luisa Enrique tylko zremisował z Grekami 1:1.

Remisem zakończyło się też emocjonujące starcie Szkotów z Austriakami (2:2). Z bardzo dobrej strony pokazał się Scott McTominay, którego wybrano najlepszym piłkarzem spotkania. Tym razem zawodnik Manchesteru United wystąpił w roli środkowego pomocnika, a nie obrońcy, ja miało to miejsce w kadrze w przeszłości. Austriacy na Hampden Park dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale w 85. minucie bramkę na wagę remisu zdobył John McGinn.