U-23: Nieudany wyjazd Manchesteru United do Londynu

» 19 marca 2021, 15:01 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Tottenhamu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.
» Czerwone Diabły wróciły z Londynu bez zdobyczy punktowej
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po odniesieniu 3 zwycięstw w 5 poprzednich kolejkach ligowych. Ekipa Kogutów miała za sobą 1 wygraną, 3 remisy oraz 1 porażkę.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Spurs, bowiem w 27. minucie rzut karny wykorzystał Jamie Bowden. Było to jedyne trafienie pierwszej połowy spotkania.

Drugiego gola w 64. minucie dołożył Marcel Lavinier. Sytuacja United skomplikowała się jeszcze bardziej chwilę potem, bowiem Ethan Galbraith wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Stan liczbowy zawodników wyrównał się na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugiej połowy. Do szatni przedwcześnie został wysłany pomocnik Tottenhamu, George Marsh.

Ostatnim akcentem rywalizacji był gol Kion Etete, który wykorzystał defensywną nieporadność podopiecznych Neila Wooda i ustalił wynik meczu na 3:0 dla gospodarzy.

Po przerwie na mecze reprezentacji United wrócą do zmagań ligowych 9 kwietnia. Wówczas do Manchesteru przyjedzie ekipa West Hamu.