U-23: Manchester United bez punktów w starciu z Evertonem

» 22 lutego 2021, 21:48 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Evertonu z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Na listę strzelców po stronie United wpisał się Charlie McCann.
» Czerwone Diabły wróciły ze spotkania z Evertonem bez zdobyczy punktowej
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po odniesieniu 3 zwycięstw w 5 poprzednich kolejkach ligowych. Ekipa The Toffees miała za sobą 2 triumfy, 2 remisy oraz 1 przegraną.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce już w 3. minucie. Strzał Marka Helma odbił się od jednego z rywali i minimalnie ominął bramkę gospodarzy.

W 21. minucie świetną interwencją po strzale Einara Iversena błysnął Matěj Kovář. Chwilę wcześniej boisko z kontuzją opuścił Arnau Puigmal. Na placu gry zastąpił go Dillon Hoogewerf.

Everton wyszedł na prowadzenie w 26. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Nathan Broadhead, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem United.

Podopieczni Neila Wooda doprowadzili do wyrównania w ostatniej akcji pierwszej połowy. Do bramki gospodarzy ładnym strzałem z dystansu trafił Charlie McCann.

10 minut po wznowieniu gry znakomitą szansę miał Hoogewerf. Wprowadzony do gry pomocnik posłał mocny strzał na bramkę The Toffees, lecz João Virgínia zdołał zbić futbolówkę na poprzeczkę.

W odpowiedzi gospodarze wykorzystali zamieszanie w polu karnym Czerwonych Diabłów, a swojego drugiego gola strzelił Broadhead.

Napastnik Evertonu skompletował hat-trick po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 64. minucie gry.

Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat nie uległ już zmianie i United musieli pogodzić się z szóstą ligową porażką w sezonie 2020/2021

Manchester United wróci do zmagań w lidze 27 lutego. Czerwone Diabły czeka wówczas wyprawa do Southampton.