U-23: Manchester United lepszy od Arsenalu

» 13 lutego 2021, 10:51 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Arsenalem w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Harvey Neville, Joe Hugill oraz Shola Shoretire.
» Manchester United wykorzystał osłabienie Arsenalu
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po 2 ligowych wygranych z rzędu. Ekipa Kanonierów miała za sobą 2 kolejki bez triumfu.

Na przebieg meczu bardzo mocno wpłynęła sytuacja z 8. minuty. Wówczas Daniel Oyegoke został wyrzucony z boiska za próbę zatrzymania Hannibala Mejbriego.

United mogli od razu wykorzystać grę w przewadze, bowiem kolejnym następstwem faulu Oyegoke był rzut karny. Pojedynek z Joe Hugillem wygrał jednak bramkarz gości, Arthur Okonkwo.

Hugill zrehabilitował się w 22. minucie dogrywając do Harveya Neville'a, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Druga bramka dla Manchesteru United padła w 59. minucie. Joe Hugill tym razem błysnął odpowiednią precyzją po podaniu Álvaro Fernándeza.

Wynik konfrontacji ustalił Shola Shoretire, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Ryana Alebiosu.

Dzięki zdobyciu 3 punktów, podopieczni Neila Wooda awansowali na 4. miejsce w tabeli, choć pomiędzy poszczególnymi drużynami występują spore różnice w liczbie rozegranych meczów.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do rywalizacji w lidze 22 lutego. Wówczas Czerwone Diabły czeka wyprawa do Liverpoolu na mecz z Evertonem.