Solskjaer: Marnujemy zbyt wiele sytuacji bramkowych

» 9 lutego 2021, 23:31 - Autor: Rio5fan - źródło: MUTV
Manchester United potrzebował dogrywki, by pokonać na Old Trafford West Ham 1:0 i zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale tegorocznej edycji Pucharu Anglii.
» Manchester United we wtorek zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Anglii
Swoimi przemyśleniami po rywalizacji z Młotami w rozmowie dla oficjalnej klubowej telewizji Manchesteru United podzielił się Ole Gunnar Solskjaer.

Awans po dogrywce
– Najważniejsze jest to, że jesteśmy w następnej rundzie. Odbiliśmy się po rozczarowującym remisie z Evertonem. Bramka stracona w ostatnich minutach mogła być mentalnym kopniakiem w twarz. Zresetowaliśmy nasze głowy, a piłkarze spisali się naprawdę dobrze.

Czyste konto bramkowe
– Kiedy spojrzy się na nasze statystyki defensywne, to widzimy, że udaje nam się zachowywać czyste konto bramkowe. W pierwszych trzech meczach w domu daliśmy sobie strzelić jedenaście goli, co będzie nas prześladować. Wtedy wiedzieliśmy, że nie jesteśmy gotowi.

Problem ze stwarzaniem sytuacji
– Zdecydowanie, zwłaszcza w drugiej połowie. W pierwszej części gry mieliśmy trzy wielkie momenty. Pierwszy należał do Masona, drugi chyba do Anthony'ego, a później główkował Victor. W pierwszej połowie dominowaliśmy i kontrolowaliśmy grę. Nie byłem zadowolony z naszej postawy po przerwie. Marnujemy zbyt wiele sytuacji bramkowych.

Wpływ Scotta McTominaya
– Scott popisuje się niezłą skutecznością. Jak wiemy, wcześniej grał jako napastnik. McTominay nie kombinuje po bramką, po prostu pakuje piłkę do siatki. To przykład, z którego powinniśmy się uczyć.

Siedem goli McTominaya
– To bardzo dobry wynik dla pomocnika. Musimy częściej angażować Scotta w akcje ofensywne, ponieważ stanowi duże zagrożenie dla bramki przeciwnika.

Ćwierćfinał FA Cup
– Na trybunach nie ma kibiców, lecz znaczenie ma oczywiście podróżowanie. Mam nadzieję, że znów zagramy u siebie.

Kilka dni na przygotowania
– Nie zagramy do niedzieli, więc mamy kilka dni na przygotowania. Będziemy gotowi.

Statystyki: Manchester United - West Ham United 1:0
Oceny: Manchester United vs West Ham United 1:0

Komentarze (14)

Klimaa: Skuteczność w ofensywie to element na którym trzeba więcej popracować.
McTominay - jestem zachwycony jego rozwojem. W przeciągu kilku lat poczynił ogromny progres który jest widoczny na boisku. Facet ma charakter diabła
» 10 lutego 2021, 13:04 #14
Piotrek1991d: Ani Rashford ani Martial to nie sa napastnicy i powinni rywalizowac o gre na LP.Musimy kupic w lato drugiego napastnika aby odciazyl Cavaniego,szkoda ze w pierwszej czesci sezonu Ole wogule nie korzystal z Ighalo ktory moglby byc zmiennikiem Urugwajczyka
» 10 lutego 2021, 11:02 #13
Yekini: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.02.2021 09:31

Ja się też nie zgadzam co do oceny gry piłkarzy.
FRed - w moim odczuciu zagrał całkiem przyzwoite zawody. Miał jedną spektakularną stratę która przełożyła się na zagrożenie, ale większego babola zrobił Lindelof który będąc ostatnim obrońcą na połowie pboiska podał piłke do przeciwnika. Ewidentnie chlopak powinien zostawać po treningach by ćwiczyć strzały.
Donny Van DE Beek - nie zgadzam się z oceną jego gry. Myśle, że Solskjaer również. Chłopak był bardoz aktywny specjalnie obserwowałem jak sięporusza po boisku. On to robi świetnie. Znajduje przestrzenie, potrafi zagrać kombinacyjnie z klepki. Co z tego jak jego partnerzy kompletnie tego nie czują z 20 razy pojawiał się w przestrzeniach pomiędzy obrońcami i wystarczyło puścić prostopadła piłkę i co? I nie było podania. Chłopakowi ewidentnie brakuje zgrania i zrozumienia z kolegami z boiska. Bruno Fernandes to on nigdy nie będzie bo nie ma takeij bezczelności w sobie jak Fernandes, ale uważam, że będizemy mieli z niego pożytek.
Dean Henreson - ja wiem, że WHU nie atakował bo pierwsze strzały celne oddał pod koniec meczu i w dogrywce, ale. To jaki spokój chłopak wprowadza przy stałych fragmentach gry to szacun. Przedpole jest cąłkowicie jego. Jak broni De Gea to każdy stały fragment gry wprowadza mnie w sytuacje stresową, jak jest Henderson jest spokój. Widać też, że on świetnie ustawia chłopaków i wprowadza olbrzymi spokój. Widać w nim charyzme i bezczelność jaką w najlepszych czasach pokazywał Peter Schmeichell. DLa mnie na kilka meczy wstawiłbym do bramki hendersona, szczególnei teraz gdy mamy WBA na tapecie. Wiadomo, że oni to zagrożenie będą stwarzaćze stałych fragmentów gry. Nie wiem czemu ale uważam, że jakby z Evertonem bronił Henderson to nie byłoby pierwszej i trzeciej bramki dla Evertonu.
Rashford i Martial - dla mnie panowie ewidentnie powinni odpocząć. Dałbym ze dwa mecze przerwy obu by nabrali perspektywy i przeszedłbym na 4-4-2 w diamencie z Cavanim i Greenwoodem w ofensywie
McTominay - panie, panowie rośnie nam nowy Roy Keane
» 10 lutego 2021, 09:30 #12
toja: Nie od dzisiaj wiadomo ze nie ma skutecznosci w zdobywaniu bramek. Niech Ole cos wkoncu z tym zrobi a nie wkoło opowiada ze nie stwarzamy sytuacji
» 10 lutego 2021, 09:16 #11
DaredevilUtd: To przestań się upierać co do Rasha i Martiala na boisku :)
» 10 lutego 2021, 08:34 #10
atotrikos: Mbappe, Haaland czy Neymar Jr tu nie pomoże, HARRY KANE już tak. Anglik byłby zbawieniem naszego ataku i wraz z Bruno rozniósłby ligę. Jeżeli sprzedamy Pogbę i zechcemy wydać wagon pieniędzy to na księcia Kogutów.
» 10 lutego 2021, 08:25 #9
DaredevilUtd: Bzdury. Jakby taki Cavani miał innych kolegów obok, a nie naszych skrzydłowych to też by lepsze liczby robił I żaden kolejny Harry nie był by potrzebny. Haaland I Mbappe dużo pracują dla drużyny nie tylko strzelają, Kane nie jest tak bardzo pracowity.
» 10 lutego 2021, 08:35 #8
atotrikos: @DaredevilUTD Jakby jakby, Harry Kane to najlepszy napastnik na tej planecie, najbardziej kompletny i śmiem twierdzić, że to ON u nas byłby dziś na czele peletonu strzelców. Gość jest świetny pod każdym aspektem gry w piłkę kopaną a Ty mi tu od bzdur - no, cóż.

KANE & BRUNO = RIP LIGA
» 10 lutego 2021, 08:52 #7
Yekini: Nie zgadzam się uważam, że RL9 jest kompletniejszym napastnikiem. Zgadzam się, że HK ma większy wpływ na gre zespołu bo gdy go nie ma to TH jedynie co robi to broni.
» 10 lutego 2021, 09:34 #6
Arow: DaredevilUtd Kane ma najwięcej asyst w lidze i jest super napastnikiem , Ale muszę się zgodzic że nasze skrzydła są w opłakanym stanie . Potrzebny jest ktoś taki jak Sancho a nie kolejny Napastnik na którego i tak nie będzie nas stać .
» 10 lutego 2021, 09:49 #5
MrBrs7: "McTominay nie kombinuje po bramką, po prostu pakuje piłkę do siatki." Nie oglądałem wywiadu ale jeśli to słowa Ole to mamy publiczny pstryczek w nos Marcusa i Antka, którzy zamiast pakować piłkę w siatkę to dryblują.
» 10 lutego 2021, 08:23 #4
Dawidlademann: Czas szukać goscia typu Rvp, Rvn... Skoro skrzydłowi grają na ataku to nie ma się co dziwić ...

Wiem jest Cavani ale potrzeba nam kogoś jeszcze ;)
» 10 lutego 2021, 07:24 #3
atotrikos: sir Harry Edward Kane
» 10 lutego 2021, 08:31 #2
BartoszP: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.02.2021 00:40

Ole nie marnujemy tylko Marcus z Antkiem marnują.