Bramka Rashforda najpóźniej strzelonym zwycięskimi golem na Old Trafford od 2009 roku

» 30 grudnia 2020, 11:44 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Manchester United we wtorkowym meczu z Wolverhampton (1:0) do samego końca trzymał swoich kibiców w niepewności. Zwycięskiego gola udało się zdobyć dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.
» Marcus Rashford w meczu z Wolverhampton wpisał się na listę strzelców w 92 minucie i 51 sekundzie
Marcus Rashford trafił do siatki dokładnie w 92 minucie i 51 sekundzie. Był to najpóźniej zdobyty, zwycięski gol Manchesteru United na Old Trafford w Premier League od czasu słynnego trafienia Michaela Owena z września 2009 roku. Anglik trafił wówczas do siatki w meczu z Manchesterem City (4:3) w 96. minucie.

Rok po golu Owena zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył też Ji-sung Park. Koreańczyk trafił do siatki w spotkaniu z… Wolverhampton. W Boxing Day w 2012 roku do siatki w końcówce meczu z Newcastle United trafił Javier Hernandez.

W sezonie 2017/2018 Manchester United zapewnił sobie zwycięstwo z Arsenalem już po tym jak sędzia techniczny podniósł tablicę z liczbą doliczonych minut. Gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Marouane Fellaini. W sezonie 2018/2019 do siatki w doliczonym czasie gry w meczu z Newcastle United trafił Alexis Sanchez.

Gol Rashforda z wtorkowego spotkania przebija jednak wyczyny wspominanych zawodników pod względem czasu wpisania się na listę strzelców.

Warto zaznaczyć, że to trzecie zwycięstwo Manchesteru United w sezonie 2020/2021, które zostało odniesione w doliczonym czasie gry. Wcześniej Czerwone Diabły dokonały tej sztuki na wyjazdach – z Brighton & Hove Albion i z Southampton.