Oceny pomeczowe: Everton vs Manchester United 0:2

» 23 grudnia 2020, 23:26 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Ligi pokonał Everton 2:0. Jak występ piłkarzy Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Dean Henderson w meczu z Evertonem zanotował świetną interwencję po strzale Gylfiego Sigurdssona
Dean HendersonDean Henderson
Wrócił do bramki po wpadce w meczu z Sheffield. Był biernym widzem do czasu, aż świetnie obronił strzał Gylfiego Sigurdssona. Poza tym nie miał wiele pracy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 8.17

Axel TuanzebeAxel Tuanzebe
Pozbawiany szans gry w pierwszym zespole. Musiał zadowolić się występem na prawej obronie. Wyglądał dużo bardziej pewnie, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.52

Eric BaillyEric Bailly
W imponującym stylu wyprowadzał piłkę od tyłu w swoim pierwszym występie od dawna. Można było się obawiać o jego uraz, ale zobaczyliśmy lepszą stronę Iworyjczyka.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.45

Harry MaguireHarry Maguire
Miał nerwowe momenty, gdy Everton przyciskał, ale ogólnie zagrał na swoim poziomie, choć przeciwko nieco przygaszonej ofensywie liverpoolczyków.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.88

Alex TellesAlex Telles
Wyglądał dobrze i raz po raz atakował lewą stroną, zwłaszcza w pierwszej połowie. Groźne centry w pole karne. W drugiej części przyciśnięty przez Iwobiego.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.84

Nemanja MatićNemanja Matić
Dał Manchesterowi United solidną podstawę przed linią obrony. Dobry zasięg podań. To było spotkanie w jego typie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.43

Paul PogbaPaul Pogba
Niezłe podania i zagrania pokazały, że szczyt formy Pogby nie jest daleko. Wyglądał na zmotywowanego, mimo nieustających plotek na swój temat.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.08

Donny van de BeekDonny van de Beek
Zagrał na nietypowej dla siebie lewej stronie, ale pokazał kilka imponujących zagrań. Uważnie spisywał się w defensywie. Po przerwie spokojniejszy występ. Został zmieniony.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.97

Bruno FernandesBruno Fernandes
Jego obecność na boisku od pierwszej minuty była zaskoczeniem. Widać, że uwielbia grać na Goodison Park. Wniósł intensywność, choć tym razem brakowało mu ostatniego podania.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.4

Mason GreenwoodMason Greenwood
Obił słupek po efektownej główce. Miał też inne okazje. Gdy ścinał do środka wyglądał nieźle, choć nie wykorzystał okazji.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.96

Edinson CavaniEdinson Cavani
Mógł strzelić 2 lub 3 bramki w pierwszym kwadransie. Może być lekko zły, że zajęło mu to 87 minut. Za starcie z Miną być może mógł obejrzeć czerwoną kartkę, ale został i zaprezentował świetne wykończenie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.68

Zmiennicy:

Marcus RashfordMarcus Rashford (za Greenwooda 67')
Nie wyglądał tak dobrze, jak w ostatnich tygodniach.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.69

Anthony MartialAnthony Martial (za Van de Beeka 67')
Wszedł, aby zagrać na lewym skrzydle. Asystował przy golu Cavaniego, a później podwyższył na 2:0.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.85