U-18: Szóste kolejne ligowe zwycięstwo Machesteru United

» 12 grudnia 2020, 14:14 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Wolverhampton z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Na listę strzelców jako jedyny wpisał się Charlie McNeill.
» Czerwone Diabły umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli Premier League do lat 18
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji w roli lidera tabeli i po 6 kolejnych zwycięstwach. Ekipa Wilków radziła sobie nieco gorzej, bowiem w poprzednich 5 kolejkach wygrała tylko 2 razy.

Pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy oddał kapitan United, Martin Šviderský. Futbolówkę bez większych problemów złapał jednak Joe Young.

Podopieczni Neila Ryana mieli niezłą sytuację do wyjścia na prowadzenie w 25. minucie rywalizacji. Zidane Iqbal został sfaulowany przed polem karny Wolves, a arbiter przyznał gościom rzut wolny. Uderzenie Charliego Wellensa poszybowało jednak nad poprzeczką.

Następną niezłą szansę zmarnował Iestyn Hughes, który nie potrafił zmieścić piłki w świetle bramki po dośrodkowaniu Marca Jurado.

Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy piłkę zgubił środkowy obrońca United, Ryan Bennett. Futbolówkę przejął Lee Harkin, który mógł samotnie popędzić na bramkę przyjezdnych. 17-latek nie wykorzystał tej wspaniałej szansy posyłając piłkę obok słupka.

Ostatnim akcentem pierwszej części gry był strzał Charliego McNeilla z bliskiej odległości. Na drodze futbolówki stanął obrońca Wolverhampton, który odbił piłkę na rzut rożny.

Po upływie godziny gry Czerwone Diabły zdołały wyjść na prowadzenie za sprawą Charliego McNeilla, który posłał piłkę do siatki z kilku metrów. Asystę przy tym golu zaliczył Charlie Wellens.

W 70. minucie piłka po strzale Charliego Savage'a trafiła w słupek. Niecelna okazała się również dobitka McNeilla.

Manchester United zdołał utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i mógł cieszyć się z 9. ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Kolejnym rywalem młodych Czerwonych Diabłów będzie ekipa Leeds United.