FA Youth Cup: Finał nie dla Manchesteru United

» 30 października 2020, 22:45 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piątkowe spotkanie Chelsea z Manchesterem United w ramach zaległego półfinału młodzieżowego Pucharu Anglii zakończyło się zwycięstwem The Blues 1:0.
» Czerwone Diabły musiały uznać wyższość Chelsea w półfinale młodzieżowego Pucharu Anglii
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po komfortowym ligowym zwycięstwie 4:0 nadl Derby County. Ekipa The Blues miała za sobą wygrany 4:3 pojedynek z Norwich City.

Broniący dostępu do bramki United Ondrej Mastny musiał wykazać się swoimi umiejętnościami już w 3. minucie. Czeski golkiper odbił wówczas groźny strzał oddany głową po rzucie rożnym.

Jeszcze w pierwszym kwadransie Valentino Livramento zdołał trafić piłką w słupek, a defensywa Neila Ryana miała spore problemy z ofensywną presją rywali.

Pierwszy atak Czerwonych Diabłów miał miejsce w 29. minucie, gdy bramkarza Chelsea strzałem w większej odległości starał się zaskoczyć Mark Helm. United mieli jednak problemy z wyjściem z własnego pola karnego i musieli odpierać zmasowane ataki przeciwników na swoją bramkę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy fenomenalnym przyjęciem piłki i uderzeniem piłki przewrotką błysnął Anthony Elanga. Strzał skrzydłowego United wylądował jednak na poprzeczce.

Drużyna Chelsea zdołała ostatecznie wyjść na prowadzenie 4 minut po wznowieniu gry na przerwie. Na listę strzelców wpisał się Bryan Fiabema, który wykorzystał precyzyjne dogranie z prawego skrzydła.

W 70. minucie do wyrównania próbował doprowadzić kapitan United, Teden Mengi. Strzał Anglika po rzucie rożnym wylądował jednak w rękach bramkarza.

Podopieczni Eda Branda mogli praktycznie zamknąć mecz w 82. minucie. Piłkę w okolicach własnego pola karnego stracił Mengi, a zmierzający do siatki strzał w ostatniej chwili zatrzymał Will Fish.

Mimo kilku niezłych prób, Manchester United nie zdołał doprowadzić do wyrównania i musiał pogodzić się z odpadnięciem z rozgrywek na etapie półfinału. W finale Chelsea zagra z Manchesterem City.