5 ciekawostek po meczu Manchester United - RB Lipsk 5:0

» 29 października 2020, 09:37 - Autor: matheo - źródło: twitter.com
Manchester United pokonał RB Lipsk 5:0 (1:0) w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Kilka ciekawostek na temat meczu na Old Trafford przedstawili w mediach społecznościowych statystycy firmy Opta.
» Bruno Fernandes ma na swoim koncie już 12 asyst w barwach Manchesteru United
6 – Mason Greenwood strzelił swojego szóstego gola w europejskich pucharach jako nastolatek. To najlepszy wynik wśród Anglików, obok Marcusa Rashforda, który może pochwalić się podobnym wyczynem.

2 – Marcus Rashford po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w dwóch meczach Ligi Mistrzów z rzędu. Jest też pierwszym piłkarzem Manchesteru United, który wszedł na boisko z ławki i strzelił przynajmniej 2 gole w Champions League od czasu dwóch bramek Davida Beckhama z kwietnia 2003 roku (mecz z Realem Madryt).

12 – Choć Bruno Fernandes zadebiutował w Manchesterze United dopiero w lutym, to w całej kadencji Ole Gunnara Solskjaera, od grudnia 2018 roku, żaden inny piłkarz Czerwonych Diabłów nie zanotował tylu asyst, co Portugalczyk (12).

3 – Marcus Rashford jest dopiero drugim piłkarzem w historii Manchesteru United, który ustrzelił hat-tricka, wchodząc na boisko z ławki rezerwowych. Pierwszym był… Ole Gunnar Solskjaer, któremu ta sztuka udała się w lutym 1999 roku w Premier League w meczu z Nottingham Forest.

27 – Marcus Rashford jest 5 piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który strzelił hat-tricka wchodząc na boisko z ławki rezerwowych. Anglik potrzebował na to najmniej czasu ze wszystkich zawodników (27 minut). Następni w kolejności są Kylian Mbappe (38 minut), Walter Pandiani (44 minuty), Joseba Llorente (45 minut), Uwe Rosler (52 minuty).