U-18: Komfortowe zwycięstwo United nad Derby County

» 24 października 2020, 14:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Sobotnie spotkanie Derby County z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 4:0. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Noam Emeran, Omari Forson oraz Charlie McNeill.
» Czerwone Diabły wywiozły trzy punkty ze środkowej Anglii
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po przegranych 1:2 derbach miasta. Ekipa Baranów miała za sobą porażkę 0:3 w starciu z Wolverhampton.

Pierwsza niezła sytuacja dla United miała miejsce już w 4. minucie. Po zablokowanym strzale Martina Šviderský'ego piłka spadła pod nogi Charliego Wellensa. Uderzenie skrzydłowego gospodarzy nieznacznie ominęło bramkę Derby.

Kolejna bardzo dobra sytuacja dla Czerwonych Diabłów była wynikiem przechwytu Šviderský'ego i płaskiego strzału Omariego Forsona, który okazał się minimalnie niecelny.

Po upływie 20 minut kapitan drużyny Neila Ryana, Martin Šviderský, ponownie przejął piłkę na połowie Derby County i został sfaulowany przez rywala. Eli Christie poniósł surową karę, bowiem arbiter wyrzucił go z boiska.

United wykorzystali przewagę liczebną bardzo szybko, ponieważ w 28. minucie na listę strzelców wpisał się Noam Emeran, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym gości.

Manchester United był bardzo bliski podwyższenia prowadzenia tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Świetnym strzałem głową popisał się wówczas Willy Kambwala, lecz piłkę zatrzymał stojący w bramce gości Alfie Roberts.

Drugie trafienie dla Czerwonych Diabłów było dziełem Forsona. Pomocnik United w 54. minucie skorzystał z precyzyjnego dogrania Emerana.

Po godzinie gry swoją pierwszą bramkę dla Manchesteru United zdobył sprowadzony z Manchesteru City Charlie McNeil. Angielski napastnik dołożył drugie trafienie po asyście Emerana w 73. minucie rywalizacji.

Do końcowego gwizdka sędziego rezultat nie uległ już zmianie i podopieczni Neila Ryana mogli cieszyć się z kompletu punktów. Drużyna do lat 18 wróci do zmagań ligowych w sobotę 7 listopada. Wcześniej Czerwone Diabły rozegrają zaległy półfinał młodzieżowego Pucharu Anglii przeciwko Chelsea.