U-18: Pewna wygrana Manchesteru United z Burnley

» 27 września 2020, 10:06 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Burnley w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Omari Forson, Álvaro Fernández Carreras, Joe Hugill oraz Noam Emeran.
» Czerwone Diabły bez większych problemów wywalczyły trzy punkty w sobotnie popołudnie
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po wygranym 2:1 pojedynku z Blackburn. Goście mieli za sobą niepowodzenie w rywalizacji z Wolverhampton.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać tylko 8 minut. Wówczas Omari Forson popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Pozostałe gole padły w drugiej połowie rywalizacji. W 65. minucie w górny róg bramki Burnley pięknym strzałem trafił sprowadzony z Realu Madryt Fernández Carreras.

Na kwadrans przed końcem rywalizacji po raz drugi na listę strzelców wpisał się Forson. Goście nie zamierzali składać broni i w 80. minucie bramkarza United pokonał Kade Ratchford.

Nadzieje Burnley w 89. minucie ostatecznie rozwiał Joe Hugill, co nie oznaczało, że strzelanie w tym spotkaniu dobiegło końca.

W doliczonym czasie gry każdy z zespołów jeszcze raz zdołał zaskoczyć defensywę rywali. Po stronie United zrobił to Emeran, a w drużynie Burnley Jock Leckie.

Akademia Manchesteru United wróci do gry w lidze 3 października. Wówczas podopiecznych Neila Ryana czekają derby Manchesteru.

Premier League do lat 18
Aon Training Complex, Manchester

Manchester United - Burnley 5:1 (1:0)
Bramki: Oman Forson 8', 74', Álvaro Fernández Carreras 65', Joe Hugill 89', Noam Emeran 90'+2' | Kade Ratchford 80', Jock Leckie 90'+1'