Liga Narodów: Debiut Greenwooda w reprezentacji Anglii

» 5 września 2020, 20:08 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Mason Greenwood zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Anglii. Młody napastnik Manchesteru United wziął udział w spotkaniu Ligi Narodów z Islandią.
» Mason Greenwood w sobotę zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Anglii
Greenwood mecz z Islandczykami zaczął na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 78. minucie, zastępując Harry’ego Kane’a.

Anglicy pokonali Islandczyków 1:0 po bramce Raheema Sterlinga z rzutu karnego. Zawodnik Manchesteru City wykorzystał jedenastkę w 91. minucie meczu, podyktowaną za zagranie piłki ręką przez Sverrira Ingiego Ingaso. Reprezentant Islandii wyleciał przy okazji z boiska, bo obejrzał drugą żółtą kartkę.

Chwilę później gospodarze mogli wyrównać stan rywalizacji. Sędzia podyktował rzut karny za faul Joe’a Gomeza na Holmbercie Aronie Fridjonssonie. Do piłki podszedł Birkir Bjarnason, ale nie trafił w bramkę Jordana Pickforda.

Anglicy mecz z Islandczykami kończyli w osłabieniu, bo w 71. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kyle Walker.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Dean Henderson.

Synowie Albionu we wtorek zmierzą się w ramach Ligi Narodów z Danią.