Wypożyczenia: Podsumowanie marca

» 1 kwietnia 2020, 13:37 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Za nami kolejny miesiąc sezonu 2019/2020, co stanowi dobrą okazję do podsumowania boiskowych wyczynów piłkarzy wypożyczonych z Manchesteru United. W marcu taki status posiadało dziesięciu graczy.
» Marcos Rojo powrócił do treningów po wyleczeniu urazu
Co zrozumiałe, początek obecnego roku w świecie sportu, podobnie jak w innych dziedzinach, został zaburzony przez epidemię COVID-19. Zanim poszczególne rozgrywki zostały zawieszone, poszczególni piłkarze zdążyli rozegrać jednak kilka spotkań.

Doświadczenie w barwach innych klubów zbierają: Alexis Sánchez (Inter Mediolan), Chris Smalling (AS Roma), Marcos Rojo (Estudiantes La Plata), Dean Henderson (Sheffield United), Joel Pereira (Hearts), Kieran O'Hara (Burton Albion), Alex Fojtíček (Stalybridge Celtic), Max Taylor (Stalybridge Celtic), Cameron Borthwick-Jackson (Oldham), George Tanner (Salford City).

W ostatnim meczu ligowym przed wstrzymaniem rozgrywek Serie A Juventus pokonał na własnym terenie aspirujący do walki o mistrzostwo Inter Mediolan 2:0. Alexis Sánchez pojawił się na murawie na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem, lecz nie zdołał odmienić losów rywalizacji.

Juventus - Inter 2:0
14 minut
6.2/10 (WhoScored.com)
KLIK

Pomimo wygranej Romy nad Cagliari w dramatycznych okolicznościach, słabe noty za to spotkanie zebrał Chris Smalling. Anglik pozostaje jednak pewnym punktem stołecznej drużyny i rozgrywa wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym.

Cagliari - Roma 3:4
90 minut
5.4/10 (WhoScored.com), 5.5/10 (La Gazzetta Dello Sport)
KLIK

Sporego pecha w lutym i marcu miał Marcos Rojo. Argentyński obrońca doznał urazu lewego uda po wypożyczeniu do Estudiantes. Choć 30-latek wrócił już do treningów, to musi teraz cierpliwie czekać na wznowienie rozgrywek.

-

W ostatnich miesiącach tematem licznych dyskusji była obsada bramki Manchesteru United. Zbieranie doświadczenia w barwach Sheffield United kontynuuje Dean Henderson. Zanim przerwano rozgrywki, angielski bramkarz zdążył wystąpić w dwóch spotkaniach i raz zachował czyste konto.

Reading - Sheffield United 1:2
120 minut
brak danych
KLIK
07.03.2020
Sheffield United - Norwich City 1:0
90 minut
7.9 (WhoScored.com), 8.10 (Sky Sports)
KLIK

Nieco mniej argumentów w walce o pozycję Davida de Gei ma natomiast Joel Pereira. Portugalczyk w połowie lutego stracił miejsce w wyjściowym składzie Hearts.

-

Podobnie wygląda sytuacja Kierana O'Hary. Irlandczyk był pewnym punktem Burton Albion i rozgrywał poszczególne mecze w pełnym wymiarze czasowym, a w marcu dwukrotnie zabrakło dla niego miejsca w kadrze meczowej.

-

Na nudę na początku miesiąca nie mógł narzekać wypożyczony do Stalybridge Celtic Alex Fojtíček. Słowacki bramkarz wystąpił w obu marcowych meczach swojej drużyny.

Atherton Collieries - Stalybridge Celtic 4:1
90 minut
-
-
07.03.2020
Stalybridge Celtic - Warrington Town 0:2
90 minut
-
-

Podobnie wyglądał początek miesiąca u Maxa Taylora. Angielski obrońca w pierwszym meczu w marcu opuścił jednak murawę po dziesięciu minutach drugiej połowy.

03.03.2020
55 minut
-
-
07.03.2020
90 minut
-
-

Coraz lepiej wygląda sytuacja Camerona Borthwicka-Jacksona w Oldham. 23. latek, który w lutym kilka razy pojawił się na murawie, znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny na jedyny marcowy mecz w lidze.