Rooney: Romero mógł wpuścić tego gola

» 6 marca 2020, 10:37 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Wayne Rooney docenił klasę Sergio Romero, który w pucharowym meczu Derby vs Manchester United (0:3) uniemożliwił mu wpisanie się na listę strzelców.
» Wayne Rooney był bliski wpisania się na listę strzelców w meczu z Manchesterem United
Rooney dwukrotnie poważnie zagroził bramce argentyńskiego bramkarza. W pierwszej połowie Romero strącił piłkę na słupek, a w drugiej, w samej końcówce, popisał się fantastyczną paradą po uderzeniu Anglika z rzutu wolnego.

– Sergio nie był chyba w dobrym humorze. Mógł puścić tego jednego gola. Byłoby fajnie, ale widocznie tak musiało być – żartował po meczu Rooney.

– Oczywiście Manchester United to dobry zespół. Robiliśmy co mogliśmy, aby wygrać.

– Losowanie ćwierćfinału było korzystne dla nas lub Manchesteru United. Tego wieczoru byli natomiast lepszym zespołem.

– Muszę natomiast przyznać, że dla naszych młodszych piłkarzy było to niesamowite doświadczenie. Na pewno nie zawiedli. Będą mieli wspaniałe wspomnienia z tego spotkania, choć je przegraliśmy. Z pewnością im to się przysłuży w przyszłości.

– Widać było różnicę w poziomie, tym jak operują piłką. Wiadome było, że jest różnica pomiędzy zespołami. Musieliśmy wykorzystać nasze sytuacje, które mieliśmy. Tak się jednak nie stało. Nikogo natomiast nie rozczarowaliśmy. Daliśmy z siebie wszystko, zabrakło umiejętności – dodał Rooney.

Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Anglii zmierzy się z Norwich City.