FA Youth Cup: Czerwone Diabły z przepustką do półfinału

» 29 lutego 2020, 14:42 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Wigan w ramach ćwierćfinału młodzieżowego Pucharu Anglii zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Shola Shoretire oraz Deji Sotona.
» Czerwone Diabły ostatecznie odprawiły z kwitkiem ekipę Wigan
Ekipa The Lathics jest aktualnym liderem Professional Development League z przewagą 12 punktów. Wigan po drodze do starcia z United odprawiło z kwitkiem Tottenham oraz Birmingham City.

Na pierwszego gola w tej rywalizacji trzeba było czekać do 24. minuty. Deji Sotona wywalczył piłkę na prawym skrzydle i oddał ją do Charliego Wellensa. 17-latek oddał piłkę do Sholi Shoretir, który precyzyjnym uderzeniem prawą stopą wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Seana McGurka.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Neila Ryana. Pięć minut po wznowieniu gry Sotona wygrał pojedynek biegowy z pilnującym go obrońcą i nie dał szans bramkarzowi umieszczając futbolówkę w okienku bramki.

Gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra i mogą się przygotowywać do starcia półfinałowego. Na tym etapie rozgrywek United zagrają z Chelsea.